Jak pozbyć się gołębi z balkonu? - Skuteczne sposoby

W ciągu ostatnich kilku lat gołębie stały się jednym z najczęstszych gatunków ptaków w dużych miastach. Te szare zwierzęta szybko przystosowały się do warunków miejskich. Ich mniejsi bracia, wróble, są teraz na wylocie. Okazuje się, że wielu ludziom nie podoba się ta zmiana. Gołębie mogą być uciążliwe, ponieważ są duże, mają duże odchody i rozprzestrzeniają alergeny i choroby. Większość mieszkańców Warszawy, Krakowa i innych polskich miast przynajmniej raz miała do czynienia z tą plagą. Jak pozbyć się gołębi z balkonu i zapobiec ich powrotowi? Przekonaj się sam!

Spis treści

  • Skąd się biorą gołębie na balkonie?
  • Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Spróbuj je odstraszyć!
  • Jak pozbyć się gołębi z balkonu? - Zablokuj dostęp do balkonu!
  • Naftalen na gołębie

Skąd się biorą gołębie mieszkające na balkonie?

Gołębie, jak każde inne zwierzę, również mają powód do swoich działań. Jeśli nie wiesz, jak pozbyć się gołębi z balkonu, zacznij od ustalenia przyczyny ich obecności. Możliwe, że ptaki znalazły pożywienie na tarasie. Sprawdź, czy ktoś w domu potajemnie karmi gołębie lub czy na balkonie znajdują się jakieś źródła pożywienia.

Gołębie mogą szukać na balkonie nie tylko pożywienia, ale także domu. Jeśli na balkonie jest dużo bałaganu lub jeśli w pobliżu znajdują się ciepłe, dobrze ukryte obszary (takie jak przestrzenie między ścianami), prawdopodobnie przyciągnie to te miejskie pt aki. Upewnij się, że posprzątałeś swój taras. Zakryj również wszelkie miejsca, w których gołębie mogłyby się ukryć.

Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Spróbuj odstraszyć gołębie!

Ptaki mogą przenosić wiele niebezpiecznych chorób na ludzi, w tym boreliozę i salmonellozę. Naszym obowiązkiem jest chronić siebie i członków naszej rodziny przed epidemią ptactwa na naszym tarasie. Wypróbuj najstarszą metodę pozbycia się gołębi z balkonu. Odstrasz je!

Aby ta metoda była skuteczna, należy użyć odpowiednich środków. W przeszłości bardzo popularne było umieszczanie sztucznych figurek ptaków wzdłuż balustrad. Gołębie unikały balkonów, ponieważ wierzyły, że są już zajęte przez inne osobniki lub naturalnych wrogów. płyty kompaktowe były również używane do odstraszania ptaków. tęczowe sprężyny robiły to samo dzięki swoim jasnym kolorom. Jednak weterani, którzy spędzili wiele lat próbując pozbyć się gołębi ze swojego balkonu wiedzą , że metody te mogą być skuteczne tylko w krótkim okresie czasu. Jeśli gołębie dobrze poznają naszą okolicę, w końcu przyzwyczają się do wszelkich środków odstraszających, które umieścimy.

Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Zablokować dostęp!

Może się to wydawać oczywiste, ale musimy odciąć ptakom dostęp do naszego tarasu, aby uniemożliwić im powrót. Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Sugerujemy zainstalowanie kolców lub siatki na balkonie. To powstrzyma ptaki przed powrotem. Wiąże się to jednak z kosztami. Tracimy walory estetyczne naszego balkonu, mimo że nie będziemy widzieć gołębi. Ludzie są również zniechęceni tarasem z otaczającymi go kolcami lub siatką.

Naftalen dla gołębi

Gołębie, podobnie jak ludzie, mają zmysł węchu. One również są wrażliwe na pewne zapachy. Substancje zapach owe często pojawiają się na liście dobrze znanych metod na pozbycie się gołębi z balkonu. Można na przykład wyłożyć balkon naftaliną, aby odstraszyć zarówno gołębie, jak i mole odzieżowe. Jeśli zapach również ci przeszkadza, możesz użyć specjalnie opracowanych środków odstraszających gołębie, które zawierają domieszki zapachowe, aby uczynić je bardziej smacznymi dla ludzi.

Gołębie mogą być ciągłym źródłem frustracji. Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Nie dokarmiaj ich, utrzymuj balkon w czystości, używaj odpowiednich produktów i zablokuj ptakom dostęp. Wkrótce będziesz w stanie zakończyć swoje zmagania z tymi ptakami. Zachęcamy również do zapoznania się z poprzednimi artykułami, jeśli zastanawiasz się jak pozbyć się muszek owocówek lub pająków w swoim domu.