Jak prać jeansy? Jak prać jeansy?

Wielu z nas nie wie, jak prać dżinsy, mimo że są one modne od wielu lat. Niezależnie od tego, czy nosisz je często, czy rzadziej, prawie każdy ma parę w swojej szafie. Dziś dowiesz się, jak prać dżinsy, niezależnie od tego, czy są czarne, niebieskie, przetarte, czy mają dziury.

Spis treści

 • Jak często należy prać dżinsy?
 • Co należy zrobić przed praniem dżinsów?
 • Jak prać dżinsy?
 • Jak prać dżinsy: wybór środków piorących
 • Jak suszyć dżinsy?
 • Czy dżinsy trzeba prasować?
  • Jak prać dżinsy?

Ile razy należy prać dżinsy?

Według dyrektora firmy Levi's dżinsy nie powinny być w ogóle prane. Dyrektor Levi's twierdzi, że dżinsy nigdy nie powinny być prane. W takim przypadku plamę należy usunąć doraźnie poprzez zapping. Zamrażanie jest alternatywą dla prania. Dżinsy, których nie chcesz prać, możesz umieścić w zamrażarce, aby zabić bakterie. Jeśli ta metoda jest dla Ciebie kontrowersyjna, tak jak dla nas, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz je wyczyścić w bardziej konwencjonalny sposób.

Co należy zrobić przed praniem dżinsów?

Jeśli kupujemy parę dżinsów, nie ma znaczenia, czy są one drogie, czy nie. Chcemy, aby służyły nam jak najdłużej. Ponadto jeansy powinny być prawidłowo przechowywane. Nawet po długim dniu pamiętaj, aby położyć je na wieszaku i równomiernie złożyć.

Jak prać jeansy?

Na szczęście jeansy można z łatwością prać w pralce. Sprawdź zawartość każdej kieszeni. Można stracić dużo czasu na szukanie zapomnianej chusteczki lub kawałka papieru. Następnie zabezpiecz wszystkie guziki i zamki błyskawiczne. Pomoże to uniknąć uszkodzenia tkaniny podczas prania. Pierz dżinsy po lewej stronie, z dżinsami w tym samym odcieniu. Barwnik zawarty w dżinsach może poplamić prane z nimi ubrania. Wybierając program, ustaw pralkę na maksymalnie 40 stopni Celsjusza. Bezpieczniejszą opcją byłoby 30 stopni Celsjusza. Obróć pralkę do minimum. Nowoczesne pralki mają programy, które są specjalnie zaprojektowane do prania dżinsów. Ci, którzy mają taką opcję, mogą ją wybrać.

Jak prać dżinsy? Wybór środków piorących

Proszek to najlepszy sposób na pranie jeansów. Unikaj środków przeznaczonych do białych rzeczy. Używaj detergentu w proszku do kolorów. Jeśli twoje dżinsy są czarne, powinieneś rozważyć zakup detergentu przeznaczonego do ciemnych ubrań. Dzięki odpowiedniemu detergentowi spodnie dłużej zachowają swój pierwotny kolor. Jeśli zapytasz, jak prać dżinsy, jest mało prawdopodobne, że odpowiedź będzie brzmiała "płynnym detergentem". Właściwości tego detergentu sprawią, że jeansy będą bardziej podatne na odkształcenia.

Jak suszyć jeansy?

Sezon grzewczy dobiegł końca i na szczęście dla Ciebie gorące kaloryfery nie kuszą już do skorzystania z opcji szybkiego suszenia. Niestety, suszarki bębnowe również zostały zakazane. Odwróć dżinsy na lewą stronę, aby uniknąć blaknięcia.

Czy dżinsy można prasować?

Znasz już najlepszy sposób prania i suszenia dżinsów. Wiele osób sięga w tym momencie po żelazko. Dobra wiadomość dla tych, którzy nienawidzą prasowania. Postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami, możesz zostawić żelazko w szafie. Po wysuszeniu dżinsy będą gotowe do noszenia. Być może jesteś jedną z tych osób, które lubią prasować i nie mogą znieść pomysłu noszenia ubrań z lekkimi zagnieceniami. Możesz uniknąć błyszczących linii, odwracając dżinsy na lewą stronę przed prasowaniem. Aby dostosować temperaturę, przeczytaj etykietę producenta. Aby uniknąć śladów, włóż skrawki materiału do kieszeni.

Jak prać dżinsy - dawka wiedzy:

 • Przed pierwszym praniem dżinsów pozwól im dopasować się do ciała.
 • Pierz tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.
 • Do prania dżinsów używaj detergentów dopasowanych do ich koloru. Unikaj środków zmiękczających.
 • Ustaw pralkę na niską prędkość wirowania i 30-40 stopni.
 • Unikaj źródeł ciepła, światła słonecznego i suszarek bębnowych. Rozwieś dżinsy w suszarce i przypnij je klamrami.
 • Nie prasować!

Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące prania jeansów. Teraz już wiesz, jak utrzymać ulubioną parę spodni w dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli jesteś gotowy, aby pozbyć się starej pary, przeczytaj nasz poprzedni artykuł, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się starych ubrań.