Jak usunąć plamy z długopisu: Wskazówki, czym prać długopis

Masz na sobie swoją ulubioną białą koszulę, której używasz do wypełniania formularzy. Rozproszyłeś się na chwilę i... masz niebieską plamę na koszuli. W poprzednim wpisie na blogu pisaliśmy o tym, jak usuwać plamy. Znajdziesz tam między innymi sposoby na usuwanie plam z kawy, owoców i tłuszczu. W innym wpisie poruszyliśmy temat plam kosmetycznych. Tym razem skupimy się na plamach powstałych od długopisu. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak usunąć plamyz długopisu.

Spis treści

  • Kwas cytrynowy
  • Jakiego mydła można użyć do czyszczenia pióra? Szarego mydła!
  • Gumka
  • Lakier do włosów i plamy z długopisu
  • Kwaśne mleko na plamy z długopisu
  • Pasta do zębów
  • Mleko i pomidory do usuwania plam z długopisu?

Kwas cytrynowy

Kwas cytrynowy można kupić w lokalnym sklepie spożywczym. Można go używać do usuwania uporczywych plam z długopisu. W celu usunięcia plam należy zwilżyć zabrudzone miejsce wodą. Posypać plamę kwaskiem cytrynowym i pozostawić na kilka chwil. Po tym czasie możemy zmyć kwas cytrynowy wodą. Plama powinna być teraz mniej widoczna. Kwasek cytrynowy jest zalecany w przypadku materiałów takich jak wełna lub jedwab.

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia długopisu? - Szare mydło

Szare mydło może być używane do usuwania świeżych plam z długopisu. Szare mydło jest najlepszą opcją do usuwania plam z dżinsów i innych grubych tkanin. Możesz przeczytać nasz poprzedni artykuł o tym, jak prać dżinsy. Jeśli chcemy usunąć plamę za pomocą szarego mydła, musimy pocierać plamę i pozostawić ją na godzinę. Po godzinie możemy normalnie wyprać tkaninę. Ważne jest, aby prawidłowo wyprać mydło, ponieważ pomyłka może pozostawić trwały ślad na dżinsach, który wygląda jak plama chemiczna.

Gumka do ścierania

Przydaje się również do usuwania plam z ołówka. Sprawdzi się, jeśli nie używamy długopisu żelowego i jeśli plama nie wyschła. Ważne jest, aby długopis usuwać delikatnie, aby nie uszkodzić delikatnych tkanin.

Lakier do włosów i plamy z długopisu

Czy ktokolwiek pomyślałby, że lakier do włosów może być również używany do usuwania zabrudzeń z ubrań? Lakier do włosów skutecznie usuwa plamy z długopisu. Usuwamy jak najwięcej atramentu za pomocą zwilżonej szmatki lub gąbki. Pod plamę podkładamy kawałek papieru, a następnie spryskujemy ją lakieremdo włosów. Do zwilżenia plamy można również użyć zmywacza do paznokci. Pod plamę z długopisu należy podłożyć szmatkę, która wchłonie rozpuszczoną plamę.

Kwaśne mleko na plamy z długopisu

Ten produkt spożywczy może być również stosowany do usuwania plam z długopisów na ubraniach. Jest delikatny, bezpieczny i nie niszczy tkanin. Jeśli chcemy usunąć zabrudzenia z naszych ulubionych ubrań, możemy namoczyć je w kwaśnym mleku i pozostawić na kilka minut. Następnie możemy wyprać ubrania w normalny sposób.

Pasta do zębów

Pasta do zębów służy nie tylko naszym zębom. Pomaga również utrzymać nasze ubrania w czystości! Polej świeże plamy wodą, a następnie nałóż na nie pastę do zębów. Delikatnie pocieraj plamę. Plama powinna być mniej widoczna dzięki proszkowi ściernemu zawartemu w paście do zębów. Jest to nieinwazyjna metoda, która nie zaszkodzi naszym ubraniom.

Mleko i pomidory do usuwania plam z długopisu?

Ta metoda jest nie tylko skuteczna, ale również szybka. Jest ona bowiem skuteczna w przypadku plam, które dopiero co powstały. Plamę należy wówczas namoczyć ciepłym mlekiem, a następnie spłukać. Można również użyć do pocierania plamy pomidora, który został pokrojony na kawałki. Namocz tkaninę w chłodnej, letniej wodzie. Plamy z długopisu znikną po wypraniu tkaniny przy użyciu tej metody.

Czy opisane przez nas metody okazały się przydatne? Czy wypróbowałeś którąś z opisanych przez nas metod? A może masz jakieś własne? Daj nam znać! Chętnie poznamy Twoje metody barwienia długopisów!