Wybieramy najlepszy fotel rozkładany

Mieszkańcy blokowisk stale narzekają na brak miejsca w pokojach ze względu na mały metraż. Tymczasem niezaplanowane umeblowanie prowadzi do jeszcze większego ograniczenia cennej przestrzeni. Gdy walczymy o każdy centymetr kwadratowy, należy skrupulatnie przemyśleć aranżację i dokładnie zaplanować każdy mebel.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które jednocześnie spełniają kilka zadań. Jednym z nich jest fotel rozkładany z funkcją spania. To propozycja skierowana do osób posiadających niewielkie mieszkania, a ściślej mówiąc pokoje, dzięki której możemy wyposażyć dane pomieszczenie we wszystkie niezbędne meble, pomimo małego metrażu.

Na wzór szwajcarskiego scyzoryka – dwa w jednym

Fotel z funkcją rozkładania i spania przeważnie instalowany jest w niedużych sypialniach, salonach oraz pokojach dziecięcych. Świetnie nadaje się również do kawalerek, gdzie nie ma mowy o odrębnej sypialni, tylko o tak zwanej strefie sypialnianej.

W przypadku instalacji mebla w salonie, warto wybrać taki model, który będzie harmonijnie współgrać z resztą, tworząc spójną całość. Być może uda nam się znaleźć taki egzemplarz, który idealnie wpasuje się w nasz komplet i tylko bystre oko rozpozna, że nie jest on częścią większego zestawu.

To nie jest PRL – w fotelach mamy wybór!

Przeszukując stacjonarne oraz wirtualne sklepy internetowe natkniemy się na wiele modeli, które różnią się między sobą między innymi jakością wykonania, a co za tym idzie ceną. Jak znaleźć pasujący do naszego mieszkania egzemplarz? Po pierwsze, musimy zadać sobie pytanie gdzie mebel będzie stał oraz jaką funkcję będzie pełnił?

Jeśli funkcja spania jest dla nas mniej istotna i będziemy korzystać z niej sporadycznie, warto poszukać modelu bez schowka na kołdrę, który niejednokrotnie okazuje się tańszy. Natomiast fotele rozkładane wyposażone w miejsce do przechowywania pościeli, to najlepszy wybór dla tych, którzy funkcję spania będą wykorzystywać tak często jak funkcję siedzenia. Jeśli szukamy alternatywy dla klasycznego łóżka dla dziecka, druga opcja jest jak najbardziej odpowiednia.

Fotel w salonie

Salon to kolejne miejsce gdzie fotel znajdzie swoje zastosowanie, z jednej strony umożliwiając nam popołudniowe drzemanie, z drugiej zaś znakomicie sprawdzając się podczas niezapowiedzianej wizyty członków rodziny bądź przyjaciół. Pamiętajmy by odpowiednio zmierzyć miejsce, w którym mamy zamiar umiejscowić nasz nowy nabytek.

Jeśli już znamy dokładne wymiary udając się do sklepu stacjonarnego lub czytając opis produktu w Internecie, koniecznie zwróćmy uwagę na długość po rozłożeniu. Najczęściej spotykane egzemplarze występują w dwumetrowych wersjach, choć oczywiście są odstępstwa, przykładowo w przypadku modeli dla dzieci. Dlatego tak ważne jest by nasz rozkładany fotel był należycie zmierzony, a miejsce w którym zostanie zainstalowany, starannie zaplanowane.

Nie chcemy sytuacji, w której okaże się, że do pełnego rozłożenia zabraknie pięć centymetrów i mebel, który miał w teorii pełnić dwie funkcje, w praktyce ogranicza się zaledwie do jednej. W takim przypadku zakup fotela z funkcją spania traci sens, dlatego zmierzmy wszystko dokładnie, zakładając kilkucentymetrowy margines, który w awaryjnej sytuacji może okazać się zbawienny. Szeroki wybór modeli znajdziemy klikając w ten link: vendoria.pl/fotel-rozkladany-z-funkcja-spania-s210676.

Lepiej nie spać na papierze ściernym, serio!

Kupując produkty na własne potrzeby, a tym bardziej dla dzieci, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. To z jakich materiałów wyprodukowano nasz przyszły nabytek ma bezpośredni wpływ nie tylko na trwałość w okresie pogwarancyjnym, ale również na komfort w codziennym użytkowaniu. W przypadku gdy fotel bardzo często będzie służył nam jako zastępcze łóżko, mechanizm rozkładania powinien być wykonany z solidnego, grubego metalu oraz charakteryzować się brakiem tak zwanych luzów.

Gdy ów mechanizm wyprodukowany jest z kiepskiej jakości stali, jest więcej niż pewne, że awaria to tylko kwestia czasu. Dodatkowo, elementy które ścierają się ze sobą, warto posmarować cienką warstwą smaru, co zabezpiecza przed nadmiernym zużyciem w krótkim czasie. Fotel rozkładany posiadający funkcję spania powinien być obszyty stosunkowo grubym materiałem z dwóch powodów.

Po pierwsze: w przypadku, kiedy obszar najbardziej narażony na ścieranie, czyli środek mebla, obszyty jest cienkim materiałem, po pewnym czasie zacznie prześwitywać, aż rozedrze się na dobre. Po drugie: gdy materiał jest zbyt gruby, a co za tym idzie sztywny, komfort użytkowania znacząco spada, gdyż jest on po prostu nieprzyjemny dla ciała.

Wszystko ma znaczenie…

Wybierając swój egzemplarz zastanówmy się najpierw nad miejscem docelowym mebla, następnie wybierzmy wersję ze schowkiem na pościel lub bez. Pamiętajmy, że oprócz koloru bardzo ważna jest jakość wykonania, tutaj zwróćmy szczególną uwagę na mechanizm, dzięki któremu fotel się rozkłada oraz obszycie, niejednokrotnie decydujące o cenie mebla. Przed zakupem w sklepie stacjonarnym, warto przejrzeć oferty w Internecie, gdyż może się okazać, że natrafimy na atrakcyjną promocję.

Dodaj komentarz