Zegarki do biegania

Zegarek do biegania – osobisty trener na nadgarstku

Bieganie to jedna z najpopularniejszych form aktywnego spędzania czasu. Sprzęt potrzebny do uprawiania tego sportu ogranicza się do minimum – buty oraz okrycie wierzchnie wystarczą, by rozkoszować się porannym joggingiem o wschodzie słońca. Bardziej doświadczeni i zaawansowani biegacze poszukują rozwiązań, które pomogą im w osiąganiu coraz lepszych wyników. Zegarki do biegania stały się niezwykle popularne w ostatnich latach. Wyposażone są w szereg funkcji, które pozwalają śledzić między innymi naszą trasę, tempo oraz spalone kalorie. Aby idealnie dopasować model do oczekiwań i potrzeb musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jak często biegam? Czy potrzebuję znać dokładną lokalizację przebytej trasy? Jakie parametry są dla mnie najbardziej istotne? I finalnie – jaki budżet chcę poświecić na nowy sprzęt?

Zegarki do biegania – gadżet dla średniozaawansowanych

Początkujący sprinterzy rzadko sięgają po wyspecjalizowane zegarki do biegania. Rozkoszują się samym joggingiem i nie poświęcają zbyt wielkiej uwagi takim parametrom jak tętno czy prędkość. Z biegiem czasu, gdy nasze hobby się rozwija, pogłębiamy naszą wiedzę i pragniemy osiągać coraz lepsze rezultaty. Zegarek do biegania to propozycja dla biegaczy, którzy pragną pobijać rekordy życiowe, analizować dane i szczegółowo zagłębić się w tematykę biegania. Czas okrążenia oraz średnia prędkość to tylko podstawowe dane jakich dostarczy nam zegarek do biegania.

Zegarki do biegania – funkcje

Większość osób kojarzy naręczny gadżet tylko z pomiarem czasu. Wysoce zaawansowane modele oferują wiele dodatkowych funkcji, prześledźmy kilka z nich. Pomiar tętna – to bardzo przydatna informacja, mówiąca o tym jak bardzo męczy nas dany odcinek trasy. Stosując różne techniki oddychania, możemy zmniejszyć nasze tętno co pozytywnie wpłynie na cały nasz trening. Każda zmiana odnotowywana jest przez zegarek. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest odczytywanie wiadomości SMS, informacji o połączeniach oraz powiadomieniach.

Czekając na bardzo ważny telefon nie musimy już nerwowo szukać go w kieszeni i zerkać co kilkaset metrów. Wszystkie najważniejsze informacje pojawią się na naszym gadżecie. Zegarki do biegania posiadają dwa typy ekranów – dotykowy oraz tradycyjny. Jest kwestią gustu jaki pasuje nam najbardziej, z pewnością znajdą się zwolennicy pierwszego oraz drugiego rozwiązania. To tylko niektóre dodatkowe funkcje, które oferują zegarki do biegania, przed zakupem warto zapoznać się szczegółowo z opisem na pudełku oraz z instrukcją obsługi. Pierwszy zegarek do biegania nie musi być najdroższy oraz wyposażony we wszystkie dostępne na rynku technologie. Zanim nauczymy się w pełni wykorzystywać potencjał naszego sprzętu, minie sporo czasu

Zegarki do biegania – czas pracy baterii

Czas pracy gadżetu dla sprinterów jest nieporównywalnie krótszy od tradycyjnych zegarków, które zakładamy na co dzień. Tańsze modele z reguły wytrzymują na jednym ładowaniu około ośmiu godzin. Czas ten z pewnością pozwoli na przebiegnięcie dystansu królewskiego, lecz w ultramaratonach może okazać się zbyt krótki. Zegarki do biegania ze średniej półki cenowej wytrzymują około piętnastu godzin pracy. Na rynku znajdziemy również modele, których producenci deklarują czas pracy na jednym ładowaniu do dwudziestu czterech godzin. Z reguły zegarki posiadające większą, bardziej pojemną baterię są nieco cięższe. Pamiętajmy, że zużycie akumulatora w dużej mierze zależy od aktywnego modułu GPS. Nasz zegarek do biegania musi być włączony przez cały trening, nie chcemy sytuacji, w której nie starczy nam baterii i część danych nie zostanie zapisana.

Zegarek do biegania z GPS

Jedną z podstawowych funkcji obok pomiaru czasu jest śledzenie naszej trasy. W ten sposób wiemy dokładnie jaki dystans pokonaliśmy. Dowiadujemy się również jakie były różnicie wzniesień oraz jak wpłynęły one na czas naszego okrążenia. Zegarek do biegania z GPS łączy się z satelitą, dokładnie określając nasze położenie w czasie rzeczywistym. Przygotowując się do półmaratonu bardzo ciężko odmierzyć dwadzieścia jeden kilometrów dziewięćdziesiąt siedem i pół metra. Posiadając zegarek z lokalizatorem z łatwością ustalimy trasę, dzięki której przygotujemy się do zawodów.

Zegarki do biegania – ceny

W zależności od zaawansowania zegarki do biegania występują w różnych cenach. Modele podstawowe z ograniczoną funkcjonalnością i bez modułu GPS, kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Modele średniozaawansowane z pomiarem tętna będą nieco droższe. Klikając w ten link https://vendoria.pl/zegarek-do-biegania-s290569 – znajdziemy zegarki do biegania w różnej rozpiętości cenowej. Wybierając swój wymarzony model nie kierujmy się wyłącznie ceną, niekiedy warto odrobinę dopłacić i cieszyć się dodatkową,  niekiedy bardzo przydatną funkcją, której brakuje w najtańszych modelach. Znając nasze potrzeby i budżet jesteśmy w stanie dopasować model tak, aby w stu procentach odpowiadał naszym oczekiwaniom. Jedno jest pewne, trening z zegarkiem jest bardziej urozmaicony i dostarcza wielu cennych informacji.

Dodaj komentarz