Czyszczenie zamszowych butów. 5 najskuteczniejszych metod

Zamsz jest często używany w obuwiu. Zamszowe buty i torebki są piękne, ale zamsz jest materiałem trudnym do czyszczenia. Poznaj najlepsze sposoby pielęgnacji zamszowych butów.

Zamszowych butów nigdy nie należy prać w pralce. Zamsz jest delikatny i nie można go prać w pralce. Może to spowodować rozklejenie się butów, a nawet ich pęknięcie. Może również ulec deformacji i odbarwieniu. Jak jeszcze można czyścić zamszowe buty, które kochasz?

Spis treści

  • Najpierw usuń całe błoto
  • Jak czyścić zamszowe buty za pomocą skórki od chleba?
  • Mokre chusteczki
  • Szczoteczka do zębów
  • Gumka do ścierania
  • Czyszczenie zamszowych butów - soda oczyszczona - nasz pomocnik!

Najpierw usuń błoto

Buty zamszowe można wyczyścić, usuwając zanieczyszczenia, które można łatwo usunąć bez użycia którejkolwiek z poniższych metod. Przed przystąpieniem do usuwania plam usuń z butów zaschnięte błoto lub liście.

Jak wyczyścić zamszowe buty za pomocą skórki od chleba

Dobrze przeczytałeś! Skórka od chleba może być używana do usuwania brudu z naszych zamszowych butów. Jak najlepiej wykorzystać jej potencjał? Skórka od chleba może być używana do usuwania drobnych, suchych zabrudzeń. Miękka część skórki jest idealna do pocierania zamszu. Skórka od chleba nie zaszkodzi naszym butom. Okruchy chleba doskonale wyczyszczą buty, a potem wystarczy je strzepnąć. To nietypowe rozwiązanie, ale warto je wypróbować, by przekonać się, czy działa!

Mokre chusteczki

Mokre chusteczki powinny znaleźć się w Twojej torebce. Przydają się nie tylko do czyszczenia rąk, gdy w pobliżu nie ma toalety, ale także do czyszczenia zamszowych butów. Wbrew pozorom chusteczki nawilżane nie powinny uszkodzić zamszowych butów. Wilgotnych chusteczek można używać do delikatnego czyszczenia suchych zamszowych butów. Ta metoda pomoże usunąć wiele plam i jest szczególnie skuteczna w przypadku tłustych plam.

Szczoteczka do zębów

Kolejna metoda wykorzystuje przedmioty, które większość ludzi ma w domu. Aby wyczyścić buty za pomocą szczoteczki do zębów, należy je najpierw wysuszyć. Aby usunąć plamy z suchych butów, delikatnie pocieraj je szczoteczką do zębów. Nigdy nie zapominaj, aby czyścić buty w kierunku włosia, a nie za jego pomocą!

Gumka do ścierania

Kolejna prosta i skuteczna metoda. Gumka szkolna również przyda się do usuwania zaschniętych zabrudzeń z naszego obuwia. powinna znajdować się na tej gumce. Kolorowe gumki mogą poplamić nasze buty. Efekt jest podobny jak w przypadku chrupiącego chleba. Wystarczy po wyczyszczeniu butów usunąć pozostałości. Buty powinny wyglądać znacznie czyściej.

Czyszczenie zamszowych butów - soda oczyszczona naszym pomocnikiem!

O niesamowitych właściwościach i zastosowaniach sody oczyszczonej można powiedzieć wiele. Stworzyliśmy dla niej osobną stronę. Jak wyczyścić fugi, usunąć osad z kubków i zrobić ekologiczne sprzątanie? Soda oczyszczona to idealne rozwiązanie. Soda oczyszczona jest skuteczna w czyszczeniu naszych ulubionych zamszowych butów. Jak najlepiej ją wykorzystać? Do czyszczenia zamszowych butów dobrze sprawdza się papka z sody oczyszczonej i mleka. Do szklanki mleka dodajemy łyżkę proszku do pieczenia. Taką papkę wcieramy w buty za pomocą szmatki. Po wyschnięciu odsiewamy pozostałą sodę. W tym przypadku przyda się ręczna szczotka. Soda oczyszczona może być również stosowana bez mleka.

Czyszczenie zamszu nie jest trudne, a do usuwania zabrudzeń z butów można wykorzystać przedmioty, które znajdują się niemal w każdym mieszkaniu! Oto kilka sposobów na czyszczenie zamszu. Czy masz jakieś inne metody, które sprawdzają się w Twoim przypadku? Skomentuj i opowiedz nam o swoich metodach!