Mycie rąk - Podpowiadamy, jak myć ręce!

Pralki elektryczne to bardzo przydatny wynalazek. Mogą usuwać plamy i odświeżać ubrania, jednocześnie oszczędzając czas, energię i wodę. Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre delikatne tkaniny nie tolerują dobrze tego typu czyszczenia, ponieważ może to uszkodzić ich delikatną strukturę. Pranie ręczne jest idealne dla tych tkanin! Jakich środków powinienem używać? Na jakie tkaniny należy uważać? Jak prać ręcznie? Tego dowiesz się z tego artykułu!

Spis treści

  • Jakie tkaniny możemy prać ręcznie?
  • Jak myć ręce? Wskazówki dotyczące mycia rąk
  • Pranie ręczne w pralce

Mycie rąk - Jakie materiały powinniśmy myć rękami?

Najlepiej jest uważnie przeczytać metkę, aby ustalić, czy daną tkaninę można prać w pralce. Etykieta zawiera informacje o tkaninie lub mieszance, z której została wykonana, a także instrukcje dotyczące prania, suszenia i prasowania. Przedmioty wykonane z jedwabiu, wełny lub moheru powinny być traktowane ze szczególną ostrożnością. Ogólnie rzecz biorąc, tkaniny pochodzenia naturalnego najlepiej prać ręcznie. To samo dotyczy materiałów, które można farbować.

Jak myć ręce? Wskazówki dotyczące prania ręcznego

  1. Ważne jest, aby uważnie czytać etykiety. Etykiety informują o maksymalnej temperaturze wody, która może być używana do mycia oraz o tym, czy dozwolone jest odwirowywanie lub suszenie mechaniczne.
  2. Osobne pranie ciemnych i jasnych ubrań zapobiegnie powstawaniu plam na materiałach. Najlepiej jest oddzielać rzeczy według kolorów.
  3. Jeśli chcesz oszczędzać wodę, możesz najpierw wyprać najjaśniejsze rzeczy, a następnie ciemniejsze. zacznij od tkanin, które wymagają prania w najwyższej temperaturze. Gdy temperatura wody spada, stopniowo dodawaj ubrania, które lubią niższe temperatury.
  4. Jeśli tkanina jest bardzo poplamiona, pozostaw ją w wodzie na co najmniej 30 minut, aby wchłonęła mieszaninę wody i płynu. Jeśli tkanina jest mocno poplamiona, zanurz ją w wodzie na 30 minut, aby mogła wchłonąć mieszaninę płynu i wody.

Również: Skuteczne i bezpieczne metody prania ręcznego.

  1. Aby usunąć uporczywe plamy, użyj szarego mydła lub płynu do mycia naczyń (szczególnie w przypadku tłustych plam). Należy również unikać zbyt mocnego pocierania tkanin podczas prania, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie. Znacznie lepiej jest delikatnie ugniatać tkaniny.
  2. Dokładnie wypłucz rzeczy i powtarzaj proces, aż cała piana zniknie. Etykiety informują, w jakiej temperaturze należy płukać ubrania.
  3. Rozłóż duże ręczniki, aby wysuszyć ubrania, zwłaszcza te cięższe (takie jak wełniane swetry).

Pranie ręczne w pralce

Czy program "pranie ręczne" w pralce może zastąpić tradycyjne pranie ręczne? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Choć opcja ta jest stosunkowo bezpieczna, nie sprawdzi się w przypadku wszystkich materiałów. Delikatne ruchy bębna zapobiegają obijaniu ubrań o ścianę. Dzięki temu trudniej jest je uszkodzić.

Jest to bezpieczny sposób na odświeżenie ulubionej sukienki z wiskozy lub delikatnej bielizny. Kaszmir i jedwab lepiej zostawić w spokoju. Ten program może się różnić w zależności od modelu, producenta i wieku pralki. Możesz również rozważyć zakup worków wielokrotnego użytku, aby chronić wyprane ubrania przed zaczepieniem, zahaczeniem lub deformacją.