Jak wybrać odpowiedni zapach do mieszkania?

Zapach pełni w naszym życiu ogromną rolę. To właśnie węch jest jednym z najważniejszych zmysłów. Unoszący się w naszym domu piękny, miły aromat to doskonały sposób na to, aby poczuć się świetnie i zdecydowanie milej spędzić czas. Jeśli nie wiesz jaki zapach wybrać do mieszkania, nasz artykuł z pewnością Ci pomoże.

Czystość przede wszystkim

Podstawą ładnego zapachu w naszym mieszkaniu jest utrzymanie czystości. Może być tak, że unoszący się w domu przykry zapach to po prostu efekt zbyt mało dokładnie posprzątanego wnętrza. Nigdy nie należy również lekceważyć regularnego wietrzenia mieszkania. O ładny zapach jest zdecydowanie trudniej, jeśli domownicy palą w domu. Podobnie jest wówczas, gdy w domu mieszkają zwierzęta. Wietrzenie wnętrz to nie wszystko. Konieczne jest też regularne wyrzucanie śmieci. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy chodzi o odpadki organiczne, które psując się wydzielają naprawdę nieprzyjemny zapach, a jednocześnie przyciągają muszki owocówki.

Zatroszczyć należy się też o regularne czyszczenie oraz odświeżanie zarówno zmywarki, jak i pralki. W sprzętach tych mogą gromadzić się osady środków czyszczących, co sprzyja powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Pościel powinno się zmieniać co dwa tygodnie, a ręczniki raz w tygodniu.

Neutralizator

Tym, co przykuwa uwagę osób zastanawiających się nad wyborem odpowiedniego zapachu do mieszkania są neutralizatory.

Czym są? Kiedy warto je stosować, a kiedy rozsądniej jest z nich zrezygnować?

Neutralizator to nieskomplikowane urządzenie, które pełni dwie funkcje: likwiduje nieprzyjemne zapachy i nadaje wnętrzu przyjemny aromat. Większości z nas kojarzą się one z okapami kuchennymi. Tymczasem nie jest to jedyna możliwość ich wykorzystania. Pochłaniacze zapachów sprawdzają się w lodówce, a także szafach ubraniowych. W sprzedaży znaleźć można dzisiaj również pochłaniacze przeznaczone do zlewu. Są to substancje chemiczne, które roztapiają resztki jedzenia zalegające w syfonach i rurach. Najczęściej neutralizatory do zlewu mają postać granulek, żelu bądź płynu.

Rodzaje odświeżaczy powietrza

Na rynku znaleźć można obecnie różne odświeżacze powietrza. Chodzi nie tylko o zapach, ale także formę, jaką mają. Dostępne są odświeżacze w formach mniej, jak i bardziej ozdobnych. Jedne poleca się do łazienki, inne są wręcz stworzone do salonu. Odświeżacz elektryczny Aby takie odświeżacze działały, należy podłączyć je do prądu. Zapach uwalniany jest w sposób jednostajny i przez cały czas, kiedy urządzenie ma dostęp do energii elektrycznej. Dostępne odświeżacze elektryczne wyposażone są w możliwość regulacji intensywności zapachu.

Świeczka zapachowa

W przypadku świeczek substancje aromatyzujące dodawane są do parafiny. Świece zapachowe zapewniają nie tylko przyjemny zapach, ale wprowadzają również naprawdę przytulny klimat we wnętrzu. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach, różne są też ich zapachy. Nie ma więc żadnego problemu z dopasowaniem świeczki do charakteru wnętrza. Decydując się na świece zapachowe, należy pamiętać, aby odpalonych nie pozostawiać bez nadzoru.

Odświeżacz w żelu

Takie odświeżacze są tanie i proste. Aby działały, nie trzeba ich podłączać do prądu. Zapach uwalnia się z nich przez cały czas. Po takie zapachy najczęściej sięgamy wówczas, gdy szukamy aromatu do łazienki.

Zawieszki zapachowe

To rodzaj odświeżacza powietrza, który szczególnie chętnie wykorzystujemy w samochodach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby znalazły się także w mieszkaniu. Są tanie, gwarantują przyjemny zapach. Co ważne, takie odświeżacze powietrza można również przygotować samodzielnie.