Oszczędzaj na produktach gospodarstwa domowego! Obliczenia, które ci pomogą!

Wszyscy staramy się ustalić budżet, aby na koniec nie być w trudnej sytuacji. Ważne jest, aby wiedzieć, czego potrzebujemy i na ile możemy sobie pozwolić. Również w kontekście chemicznym. W tym artykule dowiesz się, jakie detergenty kupić i ile kosztują.

Większość ludzi, którzy mają nawet najmniejsze zainteresowanie lub wiedzę na temat zarządzania gospodarstwem domowym, wie, że większość proszków i innych chemikaliów ma etykiety wskazujące, jak długo powinny one trwać. nie zawsze są zgodne z rzeczywistością, ponieważ, jak wszyscy wiedzą, życie jest inne. Dawki dotyczą tylko niewielkich prań. Będziemy używać bardzo mało. Istnieją jednak duże prania, które mogą zakłócić plan. Obliczenia te będą bardzo poglądowe i pozwolą nam przynajmniej częściowo określić, ile będzie nas kosztować każde pranie. Będą one miały zastosowanie tylko do chemii zagranicznej, ponieważ to na niej skupiamy się w tym cyklu.

Spis treści

  • Jakie będą obliczenia?
  • Proszki do prania
  • Żele i płyny
  • Kapsułki do prania
  • Podsumowanie obliczeń

Jakie będą obliczenia?

Skoncentrujemy się na trzech najpopularniejszych obecnie produktach. Tradycyjnych proszkach do prania, nowoczesnych płynach i żelach, a nawet nowym hicie - kapsułkach. Pobierzemy próbki i ceny ze sklepu internetowego, który sprzedaje proszki do prania i inne produkty gospodarstwa domowego. Obliczymy koszt popularnych i mniej znanych środków na podstawie liczby prań podanej przez producenta. Podzielimy każdy typ na trzy grupy z produktami, które są tak podobne, jak to tylko możliwe. Pozwoli nam to określić, który środek jest najtańszy w każdej grupie i jaki jest najlepszy ogólny stosunek jakości do ceny. Skoncentrujemy się również na agentach z kategorii uniwersalnej, ponieważ są one najbardziej wszechstronne, a zatem również najbardziej opłacalne. W ten sposób można przynajmniej częściowo określić oszczędności, jakie można uzyskać, zaopatrując się w detergenty.

Proszki do prania

Persil

Profesjonalny uniwersalny proszek do prania 6,5 kg 100 prań w cenie 69,99

0,69 gr. 0,69 gr.

Ariel

Profesjonalny Proszek do Prania Regular 7,15 kg 110 prań - Cena: 89,99

81 gr. 81 gr.

Buzzy

Uniwersalny proszek do prania 3,3 kg 60 prań - Cena: 19,99

0,33 gr. 0,33 gr.

Der Waschkonig

Uniwersalny proszek do prania 5 kg 61 prań - Cena: 19,99

0,33 gr. Na jedno pranie można użyć 0,33 gr.

Żele, płyny

Vizir

Uniwersalny żel do prania Gama XXXL, 5,395 L - Cena: 47,99

0,57 gr. 0,57 gr.

Weisser Reise

Uniwersalny żel do prania 3,212 L, 44 prania - cena: 34,99 USD

0,79 gr. 0,79 gr.

Buzzy

Uniwersalny żel do prania 3,08 l, 56 prań - cena: 14,99

0,26 gr. 0,26 gr.

Der Waschkonig

Uniwersalny żel do prania 4,9 l, 140 prań, cena: 21,99

0,15 gr na jedno pranie

Kapsułki do prania

Persil

Universal Duo Caps 12 szt. - cena: 13,99

1,16 zł za pranie

Ariel

Kapsułki zwykłe 12 szt. - cena: 13,99

1,16 zł za pranie

Lenor

Uniwersalne kapsułki 3w1 58 szt. - cena: 59,99

1,03 zł za pranie

Der Waschkonig

Kapsułki Universal Duo 30 szt. - cena: 19,99

0,66 zł za każde pranie

Podsumowanie obliczeń

Podsumowując, możemy stwierdzić, że Der Waschkonig, Buzzy i inne proszki do prania były najbardziej przystępne cenowo. Ta niemiecka i angielska marka sprzedaje proszek, który pozwala na jedno pranie w cenie 0,33 g. Der Waschkonig wygrywa w kategorii płynów i żeli. Ten żel kosztuje tylko 0,15 g na jedno pranie. Der Waschkonig jest również zwycięzcą pod względem oszczędności w grupie najdroższych kapsułek, z ceną za jedno pranie wynoszącą 0,66 za największą liczbę kapsułek. Mydło do prania Der Waschkonig plasuje się na szczycie pod względem efektywności kosztowej z 0,15 grama. Najtańsza cena to 0,15 gr.

Te porównania to tylko niewielka próbka opcji dostępnych na rynku, ale pokazują, jak przydatne mogą być te obliczenia pod względem oszczędzania pieniędzy. Oczywiście wszystko zależy od innych czynników, takich jak dostępność czy jakość, ale obecnie możemy łatwo inwestować w różne produkty online. Warto sprawdzać produkty, które kupujemy, aby być świadomym klientem i nie tracić pieniędzy. Przy okazji warto sięgać po produkty wysokiej jakości, takie jak chemia gospodarcza.

Tekst został napisany na podstawie wiedzy o sklepie Eurochemia, który zajmuje się sprzedażą zagranicznej chemii z kilku europejskich krajów. W tekście znalazły się środki piorące, a także wiele innych propozycji.