Jak czyścić telewizor i monitor?

Codziennie korzystamy z komputerów, laptopów i telewizorów. Niestety, kurz osiada na ekranach komputerów stacjonarnych, laptopów i telewizorów, sprawiając, że korzystanie z nich staje się mniej przyjemne. Czyszczenie ekranów LCD lub LED nie jest możliwe przy użyciu zwykłej ściereczki. Jak wyczyścić ekrany i monitory wykorzystujące tę technologię domowymi sposobami? Zaraz poznasz odpowiedź na to pytanie!

Spis treści

  • Jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie ekranów komputerów i telewizorów?
  • Uważaj na zadrapania
  • Jak wyczyścić telewizor domowym sposobem

Jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie ekranu komputera i telewizora?

Ekrany przyszłości nie są przeznaczone do czyszczenia zwykłymi ściereczkami, tak jak miało to miejsce w przypadku ekranów CRT. Mogą być bardziej delikatne i bardziej podatne na zabrudzenia.

zazwyczaj zawiera ściereczkę przeznaczoną do czyszczenia ekranów LCD lub LED. Czasami nie ma jej w zestawie. to tkanina z mikrofibry, która się przydaje.

Ściereczka z mikrofibry jest dostępna w każdym sklepie oferującym RTV lub optycznym. Należy pamiętać, że tylko ten rodzaj materiału jest bezpieczny do stosowania na tym ekranie. Nawet chusteczki, ręczniki papierowe i gąbki mogą porysować ekran.

Uważaj na zarysowania

Powierzchnię ekranu telewizora można uszkodzić, czyszcząc go domowymi sposobami. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią metodę czyszczenia monitora. Za wszelką cenę unikaj produktów papierowych. Mogą one powodować mikrozarysowania, które pogarszają jakość obrazu, a w przyszłości mogą nawet przekształcić się w większe zadrapania.

Jak czyścić telewizor domowymi sposobami. Nie używaj zwilżonych ręczników, chusteczek itp.

Jak czyścić telewizor domowymi sposobami

Czy wiemy jak czyścić ekrany domowych sprzętów elektronicznych? Nie ma nic prostszego.

Ekrany można czyścić suchą szmatką lub specjalnym preparatem. Przed przystąpieniem do czyszczenia należy odłączyć cały sprzęt od zasilania. Jest to najbezpieczniejsza metoda. Jeśli nie ma takiej możliwości lub gniazdko znajduje się za szafką, można je wyłączyć w normalny sposób.

Zacznij od przetarcia ekranu ściereczką z mikrofibry. Nie naciskaj ani nie pocieraj mocno. Może to spowodować uszkodzenie ekranu.

Jeśli ekran nadal jest brudny po użyciu czystej, suchej szmatki, możesz użyć środka czyszczącego przeznaczonego do tego typu . Można go również kupić w sklepach z elektroniką. Wystarczy niewielka ilość na sz matkę. Ekran należy czyścić okrężnymi, delikatnymi ruchami. Następnie wytrzyj go do sucha ściereczką z mikrofibry.

Ramki monitora i telewizora można czyścić ściereczką zwilżoną letnią wodą. Należy uważać, aby nie dotknąć ekranu, który został już wyczyszczony.

Jak widać, czyszczenie ekranów i monitorów z technologią LCD lub LED nie jest trudne. Musimy jedynie zwracać uwagę na stosowane przez nas środki i metody czyszczenia.