Jak pozbyć się much w domu

Muchy to jedne z naszych najmniej lubianych owadów. Muchy są obrzydliwe, ponieważ żywią się rozkładającym się jedzeniem. Nie gryzą, ale mogą przenosić choroby niebezpieczne dla zdrowia. Jak mogę poradzić sobie z muchami w moim domu? Najlepszym sposobem radzenia sobie z muchami jest utrzymywanie domu w czystości i zastawianie pułapek.

Jak pozbyć się much z domu?

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się much domowych. Najprostszym z nich są lepy lub paczka zw iniętych gazet. Niestety, ślady pozostawione po takim polowaniu na owady są nieestetyczne, a lepy trzymane w pomieszczeniach nie wyglądają higienicznie. Zamontowanie moskitier na oknach i drzwiach może nam pomóc w ochronie mieszkania przed muchami. Ważne jest, aby utrzymywać obszar w czystości i przykrywać wszelką żywność, aby zapobiec przedostawaniu się do niej owadów. Pamiętajmy o regularnym myciu podłogi, dezynfekcji zlewów, blatów i toalet, a także unikaniu gromadzenia śmieci zawierających resztki jedzenia. Zapach detergentów odstrasza muchy, a utrzymywanie domu w czystości nie narazi Cię na choroby przenoszone przez owady. Możesz także kupić elektryczną lampę owadobójczą, która przyciąga muchy. Lampa ta jest cicha i łatwa w użyciu. Jest dostępna w różnych rozmiarach i może być montowana na ścianach, sufitach lub podłogach. Jest bezpieczna dla ludzi, ponieważ jest zabezpieczona siatką antystatyczną.

Aerozole owadobójcze są dobrze znanym, skutecznym sposobem eliminacji much. Spray może dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i zabić muchy oraz ich larwy. Elektrofumigatory to kolejny dobrze znany sposób zwalczania much. Podłączone do gniazdka elektrycznego emitują zapach, który odstrasza i zabija owady. Środki owadobójcze można również kupić w postaci proszków lub granulek, które należy rozcieńczyć wodą. Można ich użyć do stworzenia skutecznego sprayu lub do pokrycia powierzchni, takich jak ściany, drzwi i parapety, na których występują muchy. Zrobimy truciznę, mieszając proszek i cukier z wodą. Musimy być bardzo ostrożni podczas stosowania tego roztworu i używać rękawic ochronnych. Podczas stosowania któregokolwiek z powyższych środków należy pamiętać, że lokatorzy nie powinni przebywać w mieszkaniu. Nie powinni również przebywać w sypialni dzieci.

Naturalne sposoby na muchy w domu

Domowe środki zaradcze można wykorzystać do zastąpienia świetlówek bez wydawania pieniędzy na chemikalia lub lampy.

Pułapka z octu jabłkowego to skuteczny środek na muchy. Połącz wodę z 4 łyżkami octu i 1 łyżką mydła w płynie. Wlej powstały płyn do szklanki lub butelki. Przykryj pułapkę, wycinając otwory w kawałku gazy lub folii. Inną opcją jest spray na muchy. Wlej mieszaninę octu i wody z mydłem do butelki z rozpylaczem. Spryskana mucha będzie poruszać się wolniej, co ułatwi jej złapanie. Możesz również użyć nasączonego octem ręcznika lub chusteczki, aby usunąć muchy z miejsc, w których występują najczęściej.

Niektóre aromatyczne rośliny odstraszają owady. Można ich używać do odstraszania owadów, umieszczając saszetki zawierające miętę, tymianek lub rozmaryn w pobliżu okien i drzwi. Taka mieszanka wydziela piękny zapach, który odstrasza muchy. Goździki również mogą być skuteczne. Można je umieścić w jabłku, aby odstraszyć niechciane muchy.

to mieszanka miodu i mąki kukurydzianej. Lepką pułapkę można pozostawić w małych naczyniach w różnych pomieszczeniach. Słodki zapach przyciągnie muchy do lepkiej pułapki i uniemożliwi im ucieczkę.

Ciekawym pomysłem jest przezroczysta plastikowa torba z wodą umieszczona w pobliżu okien i drzwi. Ten prosty wynalazek działa jak pryzmat pod wpływem światła słonecznego.

Porządek to najlepszy sposób na utrzymanie much z dala od domu. Jeśli to nie wystarczy, możesz wypróbować dowolny ze środków kontroli lub zainwestować w odpowiednie urządzenia i środki odstraszające owady. Czy w Twoim domu występują również inne owady? Przeczytaj nasze artykuły na temat zwalczania owadów.