Jak wybielać ubrania domowym sposobem?

Białe ubrania są bardzo atrakcyjne. Po pewnym czasie ich wygląd staje się mniej atrakcyjny. Stają się szare i żółte. Możesz użyć wybielacza, aby je wybielić, ale uważaj, aby nie uszkodzić tkaniny. Mamy proste, bezpieczne i domowe metody wybielania ubrań.

Spis treści:

 • Wybielanie ubrań w domu
 • Wybielacz
 • Używaj cytryny do wybielania ubrań. Użyj cytryny
 • Wybielanie ubrań w domu - ocet
 • Jak wybielić ubrania? Płukanka z sody oczyszczonej
 • Korzyści z wybielania ubrań za pomocą sody oczyszczonej
 • Aspiryna o właściwościach wybielających
 • Woda utleniona do wybielania ubrań
 • Jak wybielić ubrania amoniakiem?
 • Mleko i wybielanie odzieży
 • Jak wybielić białe bluzki?

Spis treści

 • Wybielanie ubrań w domu
 • Wybielacz
 • Używaj cytryny do wybielania ubrań. Użyj cytryny
 • Wybielanie ubrań w domu - ocet
 • Jak wybielić ubrania? Płukanka z sody oczyszczonej
 • Korzyści z wybielania ubrań za pomocą sody oczyszczonej
 • Aspiryna o właściwościach wybielających
 • Woda utleniona do wybielania ubrań
 • Jak wybielić ubrania amoniakiem?
 • Mleko i wybielanie odzieży
 • Jak wybielić białe bluzki?

Wybielanie ubrań w domu

Wiesz, że białe ubrania wymagają specjalnej pielęgnacji. Wtedy będą mogły zachować swój idealny wygląd na dłużej. Białe ubrania wyglądają świetnie w każdej stylizacji, ale szybko się brudzą, a dodatkowo z każdym praniem tracą swój kolor. Po pewnym czasie białe ubrania tracą swój dawny blask. Ubrania wyglądają gorzej niż w momencie zakupu. Przywrócenie bieli jest możliwe! Możemy przywrócić biel naszych ubrań za pomocą domowych środków. Wystarczą do tego materiały, które każdy z nas ma w domu. Substancje te są zarówno niedrogie, jak i łatwo dostępne. Poznaj najlepsze, sprawdzone przez gospodynie domowe metody na wybielanie białych ubrań! Oto niektóre z najpopularniejszych metod!

Wybielacz

Być może pomyślałeś o tym w pierwszej kolejności, jeśli szukasz szybkiego i skutecznego sposobu na wybielenie odzieży. nie jest przyjazny dla środowiska. Wybielacz jest również niebezpieczny dla tkanin i może powodować uszkodzenia. Jest to szybkie rozwiązanie, ale powinniśmy zastanowić się, czy chcemy używać wybielacza, czy wolimy przygotować ekologiczne substancje, które również sprawią, że nasze ubrania będą śnieżnobiałe.

Jak wybielić odzież? Użyj cytryny

Twoje białe ubrania z czasem stały się żółte lub szare? Namocz swoje białe ubrania w płynie do płukania na bazie cytryny. Najlepsze domowe sposoby na wybielanie ubrań to te, które można wykonać samodzielnie. Produkty te są niedrogie i można je znaleźć w domu.

Jeśli Twoje tkaniny stały się szare, możesz namoczyć je w gorącej wodzie z cytryną. Aby to zrobić, podgrzej wodę w dużym garnku. Następnie wrzuć do niej kilka plasterków cytryny. W takim roztworze należy umieścić białe ubrania. Ubrania należy pozostawić w roztworze na godzinę. Następnie należy je wyjąć z garnka i wyprać jak zwykle.

Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu na temat oznaczeń na metkach, aby dowiedzieć się jak prać konkretną tkaninę. Przestrzegając instrukcji i zaleceń producenta można uniknąć przykrych niespodzianek. Cytryna może być używana do prania i płukania ubrań, jeśli chcesz wybielić ubrania domową metodą. Wlej pół szklanki soku z cytryny do pojemnika przeznaczonego do płukania. Jeśli producent tego nie zaleca, wypierz pranie w pralce o wysokiej temperaturze. Jeszcze lepsze rezultaty uzyskasz susząc ubrania na słońcu. Promienie UV sprawią, że tkaniny będą bielsze niż śnieg.


Domowe sposoby na wybielanie ubrań - ocet.

Zamiast używać płynu do płukania, warto dodać do niego łyżkę octu. Przywróci to blask białym ubraniom i zmiękczy je. Usunie wszelkie pozostałości detergentu, które mogły nagromadzić się na ubraniach z poprzednich prań. Ocet , obok cytryny, jest jednym z najpopularniejszych sposobów na wybielanie ubrań. Nic dziwnego! Jest to bardzo tani środek, a także łatwo dostępny. Można go znaleźć w prawie każdym sklepie spożywczym. Biały ocet jest delikatny dla tkanin, a ze względu na jego właściwości zmiękczające, nie będziesz musiał używać środków chemicznych. Innym sposobem na wybielanie ubrań jest pocieranie octem miejsc, w których występują plamy. Jeśli zauważysz nieestetyczne plamy na ubraniach, na przykład wokół szyi lub pod pachami, wetrzyj w nie odrobinę octu i pozostaw do wyschnięcia. Można to zrobić na około godzinę przed praniem. Po tym czasie można normalnie wyprać ubrania.

Jak wybielić odzież? Płukanie sodą oczyszczoną

Jednym ze sposobów wybielania i odplamiania ubrań jest namoczenie ich w 4 litrach wody z dodatkiem filiżanki sody oczyszczonej. Po kilkudziesięciu minutach przepłucz je roztworem i wypierz jak zwykle. Białe ubrania będą teraz mogły pokazać swój prawdziwy kolor. Możesz użyć sody oczyszczonej w pralce, dodając bezpośrednio pół szklanki. Można ją wymieszać z detergentem i prać jak zwykle. Jeśli masz głębokie plamy, które są trudne do usunięcia, połącz sodę oczyszczoną z cytryną i nałóż mieszankę na dotknięte obszary. Ta mieszanka pomoże usunąć nawet uporczywe plamy.

Korzyści z wybielania ubrań za pomocą sody oczyszczonej

Cena sody oczyszczonej jest jej największą zaletą. Właściwości sody oczyszczonej pozwalają jej głęboko wnikać w tkaniny, dzięki czemu ubrania są bardzo dobrze wyczyszczone i wybielone. Ponadto soda oczyszczona, podobnie jak ocet, wykazuje właściwości zmiękczające. Nie ma konieczności stosowania płynu do płukania tkanin, gdyż ubrania stają się przyjemniejsze w dotyku. Substancja ta jest przydatna na wiele innych sposobów. Może być używana do czyszczenia kuchni lub do ekologicznego sprzątania.

Aspiryna o właściwościach wybielających

Jak wybielić pożółkłe ubrania? Popularny lek na przeziębienie jest skuteczny w usuwaniu żółtych osadów i plam z potu. Rozpuść pięć tabletek aspiryny w wodzie. Następnie należy namoczyć ubrania w tym roztworze. Następnie należy je wyprać po dłuższym namaczaniu. Do tych czynności należy używać wyłącznie białych aspiryn, które nie są pakowane w osłonki. Osłonki barwione na różne kolory mogą spowodować trwałe uszkodzenie tkaniny.

Wybiel ubrania wodą utlenioną

Jak wybielić białe ubrania wodą utlenioną? Dodaj go do wody do prania. Pozwoli to usunąć osad, który tworzy się na białych tkaninach. Roztwór powinien składać się z dwóch części nadtlenku wodoru i jednej części płynu do mycia naczyń. Namocz pranie w roztworze przez godzinę, a następnie wypierz ubrania zgodnie z instrukcjami producenta. Woda utleniona to niedrogi i skuteczny sposób na usuwanie plam z białych ubrań. W przypadku, gdy plamy na ubraniach są uporczywe i nie chcą zejść, można zastosować nadtlenek wodoru na plamę zamiast moczyć je w roztworze. Nadtlenek wodoru ma wiele innych zastosowań, w tym do czyszczenia.

Jak wybielać ubrania za pomocą amoniaku

Ubrania nie powinny stać się szare, jeśli użyjesz amoniaku. Ubrania pozostaną białe pomimo wielokrotnego prania. Wybieraj ubrania tylko przy użyciu proszku, jeśli chcesz, aby tkaniny były wyjątkowo białe podczas używania amoniaku. Następnym krokiem jest powtórzenie prania, ale tym razem bez detergentu. Jak wybielić białe ubrania? Dodaj pół szklanki am oniaku do prania. Wlej go do pojemnika na płyn do płukania. Otrzymasz tkaniny, które będą nieskazitelnie białe!

Mleko i wybielanie ubrań

Okazuje się, że białe tkaniny można skutecznie pielęgnować za pomocą mleka. Składnik ten polecany jest do tkanin bawełnianych. Jak wybielić białe ubrania mlekiem? Wystarczy umieścić je w misce z mlekiem. Ubrania należy pozostawić w takim stanie na kilka godzin. Następnie ubrania należy wyprać w normalny sposób.

Jak wybielić bluzkę, która jest biała?

Czy chcesz wiedzieć, jak wybielić ubrania wykonane z poliestru lub poliestru bawełnianego? Powinieneś trzymać się z dala od chemicznych wybielaczy . Mogą one powodować reakcje chemiczne, które spowodują żółknięcie tkaniny i utratę jej śnieżnej bieli . Należy zwracać uwagę na wodę używaną do prania tkanin. Jeśli woda jest mętna, może to powodować . Powstający osad również przyczynia się do utraty bieli. Zwróć uwagę na perfumy lub dezodoranty, których używasz na ubraniach, jeśli chcesz zapobiec plamom lub odbarwieniom. Substancje te mogą powodować żółte plamy na tkaninie, gdy wejdą z nią w kontakt.

Jak widać, istnieje wiele domowych sposobów na wybielanie ubrań. Nie musimy używać do tego chemikaliów, zwłaszcza że większość z tych rzeczy mamy już w domu. A Ty? Jakie są Twoje ulubione sposoby na utrzymanie białych ubrań?