Dlaczego pranie się nie wypłukuje? Proszek w pralce nie jest wypłukiwany? Wskazówki

Po zrobieniu prania nie ma nic gorszego niż wyjęcie brudnych ubrań z pralki. Z tego powodu pierzemy nasze ubrania, aby były idealnie czyste. Plamy na ubraniach to częsty problem. Czy pralka nie wypłukuje proszku? Co może być tego przyczyną?

Spis treści

 • Dlaczego moje pranie nie płucze się dobrze?
  • Za dużo ubrań w pralce.
  • Zbyt dużo detergentu w pralce - nie wypłukuje się.
  • Niewłaściwy wybór programu może spowodować, że pralka nie wypłucze proszku.
  • Zbyt duża ilość płynu zmiękczającego
  • Niewystarczające suszenie

Dlaczego moje pranie nie płucze się dobrze?

Należy regularnie serwisować pralki. Zapobiegnie to gromadzeniu się brudu i zanieczyszczeń, które mogą wpływać na zabrudzenie ubrań, a także pojawianie się plam. Kolejnym powodem może być gromadzenie się brudu w dozowniku prosz ku. Może to sprawić, że nasze brudne ubrania będą brudniejsze.

Zbyt wiele ubrań w pralce.

Przeładowanie pralki może spowodować, że proszek nie zostanie wypłukany. Jeśli zamierzasz prać bawełnę, wypełnij bęben w 70 procentach jego pojemności. Zapewni to najlepsze rezultaty. Ważne jest, aby pamiętać, że ładowność pralki jest niższa niż ta reklamowana przez producenta. Mniejsza liczba ubrań zapewni lepszą wydajność.

Zbyt dużo środka w pralce.

Czasami więcej nie zawsze znaczy lepiej. Pamiętaj o tej zasadzie, gdy wsypujesz proszek do pralki. Skorzystaj z informacji na etykiecie, aby dostosować ilość proszku do stopnia zabrudzenia ubrań. Jeśli wypełnisz pralkę po brzegi praniem i dodasz zbyt dużo proszku, nie będziesz w stanie usunąć wszystkich zabrudzeń.

W przypadku wybrania niewłaściwego programu proszek nie zostanie wypłukany z pralki.

Zły program może być również przyczyną zabrudzenia lub poplamienia ubrań po praniu. Od temperatury i długości prania zależy, czy proszek rozpuści się w wodzie. Jeśli czas prania jest zbyt krótki, a temperatura zbyt niska, ubrania nie będą w stanie prawidłowo wypłukać pozostałości proszku. Odpowiedni detergent może mieć również znaczący wpływ na pranie. Zapoznaj się z naszym artykułem na temat wyboru najlepszego detergentu.

Zbyt dużo środka zmiękczającego

Środki zmiękczające mają wiele zalet. Mogą nadać ubraniom przyjemny zapach i długotrwałą świeżość. Mogą również ułatwić prasowanie ubrań. Jeśli przesadzisz, możesz nie być zadowolony z rezultatów. Płyny do płukania nie powinny być jednak używane do prania wszystkich rodzajów odzieży. Nie powinno się ich używać w pralce podczas prania jeansów czy odzieży welurowej. Możemy im tylko zaszkodzić. Są też kompletną porażką w pielęgnacji odzieży sportowej, gdyż mogą powodować zatykanie przepuszczalnych membran. Jeśli pralka nie wypłukuje proszku, warto przez jakiś czas używać płynów do prania.

Nieodpowiednie suszenie

Plamy mogą być również spowodowane nieodpowiednim susz eniem ubrań. Po wyjęciu ubrań z pralki ważne jest, aby ostrożnie powiesić je na wieszaku. Koszule najlepiej suszyć na wieszakach, które nie są zbyt ciężkie. Zapobiega to powstawaniu poważnych zagnieceń i pozwala wodzie spływać po powierzchni koszuli. Koszula będzie również wolna od plam. Małe wieszaki są najlepsze do suszenia biustonoszy. W ten sposób elastyczne włókna nie zostaną rozciągnięte. Wełnę należy suszyć w pozycji poziomej na suszarce rozłożoną i zabezpieczoną ręcznikiem.