Jak czyścić srebrne sztućce w domu? Jak czyścić srebrne sztućce w domu?

Masz w domu wiele srebrnych sztućców, ale nie wiesz, co zrobić, ponieważ nie wyglądają już tak samo jak kiedyś. Dowiedz się, jak czyścić srebrne sztućce w domu!

Spis treści

  • Jak łatwo wyczyścić srebrne sztućce? Jak czyścić srebrne sztućce?
  • Soda oczyszczona
  • Woda ziemniaczana
  • Jak czyścić srebrne sztućce Inne przydatne artykuły spożywcze
  • Czego unikać podczas czyszczenia srebrnych sztućców?

Jak łatwo wyczyścić srebrne sztućce? Jak czyścić srebrne sztućce?

Zawijanie srebrnych sztućców w folię spożywczą to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na utrzymanie ich lśniącego wyglądu. można również użyć do czyszczenia folii aluminiowej i soli. Przyciemnione srebro możesz wyczyścić za pomocą przedmiotów, które znajdziesz w swojej kuchni. Jak to zrobić. Wlej ciepłą wodę do szklanego lub plastikowego naczynia, a następnie dodaj sól. Mieszaj, aż sól całkowicie się rozpuści. Wyłóż naczynie folią aluminiową, która wyłapie zabrudzenia z czyszczonych sztućców. Umieść przedmioty, które chcesz wyczyścić w roztworze przygotowanym z soli. Powinny one być całkowicie zanurzone w roztworze. Gdy będą już czyste, wyjmij je. Folia aluminiowa nieco ściemnieje podczas czyszczenia. Srebrna biżuteria i inne srebrne przedmioty mogą być czyszczone w ten sam sposób. Należy uważać, aby nie używać kamieni szlachetnych, ponieważ sól może je uszkodzić.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona może być używana na wiele sposobów. Soda oczyszczona jest przydatna na wiele sposobów. Soda oczyszczona jest przydatna do czyszczenia piekarnika lub usuwania osadu z kubków. Nie wiesz, jak wyczyścić srebrne sztućce. Soda oczyszczona jest odpowiedzią! Wlej około 3 litrów wrzącej wody z czterema łyżkami sody oczyszczonej i pięcioma łyżeczkami octu. Po umyciu sztućców umieść je w tej mieszance i pozostaw na co najmniej 30 minut. Po tym czasie wyjmij sztućce z mieszanki i wypoleruj je miękką szmatką. Sodę oczyszczoną można połączyć z cytryną. Sok z cytryny można wykorzystać do rozcieńczenia sody oczyszczonej. Użyj gąbki, aby wyczyścić sztućce za pomocą papki. Po wyczyszczeniu opłucz sztućce ciepłą wodą. Następnie wypoleruj je miękką ściereczką.

Woda po ziemniakach

Zaschnięte sztućce z łatwością wyczyścisz wodą po gotowaniu ziemniaków. Metoda ta jest również skuteczna w przypadku drobnych przebarwień. Wodę stosuje się nie tylko po ugotowaniu ziemniaków, ale także po ugotowaniu szczawiu lub szpinaku. Kwas askorbinowy zawarty w tych warzywach pomaga usuwać plamy. Jak najlepiej wykorzystać jego potencjał? Upewnij się, że gotujesz ziemniaki bez dodawania soli do wody. Przelej wodę do mniejszego garnka, a następnie zanurz srebrne sztućce na co najmniej godzinę. Po tym czasie sztućce można wyjąć, opłukać i wytrzeć.

Jak czyścić srebrne sztućce Inne przydatne artykuły spożywcze

Jedzenie, które spożywamy na co dzień może być wykorzystane do czyszczenia srebrnych sztućców domowymi sposobami. Banany i ketchup to dwa z najbardziej przydatnych produktów spożywczych. Możemy jeść banany bez żadnych problemów, ale ich skórki są potrzebne do czyszczenia srebrnych sztućców. Wymieszaj kilka skórek banana z odrobiną wody. Użyj szmatki, aby wypolerować srebro pastą. Po wypolerowaniu wypłucz sztućce. Pomocny w tym przypadku będzie kwas pomidorowy. Rozprowadź go na sztućcach, aby usunąć plamę i pozostaw na 30 minut. Podobnie jak w przypadku pasty ze skórek bananów, wypoleruj sztućce miękką ściereczką.

Czego unikać podczas czyszczenia srebrnych sztućców?

Zawsze myj srebrne sztućce, które zostały zanieczyszczone dwutlenkiem siarki. Nie zaleca się stosowania zwykłych środków czyszczących, takich jak te przeznaczone do czyszczenia łazienek lub odkamieniania, ponieważ mogą one uszkodzić srebrne sztućce. Unikaj przechowywania srebra w plastikowych torebkach, ponieważ spowoduje to jego szybsze ciemnienie. Po użyciu srebrnych sztućców natychmiast umyj je ciepłą wodą i mydłem do mycia naczyń. Nie szoruj srebra szczotką drucianą ani innymi twardymi materiałami. Unikaj stosowania środków z mikrogranulkami, ponieważ mogą one powodować matowienie lub utratę połysku. Nie używaj wybielacza do usuwania plam, ponieważ pozostawi on nieestetyczne i trwałe plamy.

Nasze wskazówki powinny pomóc w czyszczeniu srebrnych sztućców! Czy znasz inne skuteczne metody? Podziel się nimi z nami w sekcji komentarzy!