Jak usunąć plamy z czerwonego wina?

Plamy na ubraniach lub obrusach mogą być niemile widzianymi gośćmi. Niektóre plamy są stosunkowo łatwe do usunięcia, na przykład plamy kosmetyczne. Niektóre plamy są trudne do usunięcia. Przykładem mogą być plamy z oleju silnikowego i czerwonego wina. Jak usunąć plamy z czerwonego wina z moich ubrań? To pytanie zadaje sobie wiele osób! Kłopotliwe? Trudne do usunięcia? A gdyby tak powiedzieć Ci, że możesz pozbyć się tego problemu w zaledwie kilka minut? I to za pomocą domowych sposobów!

Spis treści

 • Usuwanie świeżych plam z czerwonego wina
  • Sól na świeże plamy z czerwonego wina
  • Białe wino do usuwania plam?
  • Mąka ziemniaczana na plamy z czerwonego wina
 • Jak usunąć stare plamy z czerwonego wina?
  • Mydło czy woda?
  • Plamy z wina można usunąć kremem do golenia!
  • Gorące mleko dla kolorowych tkanin

Usuwanie świeżych plam z czerwonego wina

Używaj soli do usuwania świeżych plam z czerwonego wina

Sól pomoże usunąć plamę z czerwonego wina. Następnie zanurz ją w zimnej wodzie na pół godziny. Po tym czasie możesz normalnie wyprać tkaninę i nie będzie żadnych plam! Możesz również przykryć plamę z czerwonego wina solą i poczekać, aż wchłonie płyn i kolor. Następnie można ją wyprać.

Białe wino na plamy?

Dobrze przeczytałeś! Plamy z czerwonego wina można również usunąć za pomocą białego wina lub szampana. Wystarczy tylko działać szybko i wylać wino bezpośrednio na poplamioną tkaninę. Następnie wypierz ją w pralce w normalny sposób. Zamiast prać delikatne tkaniny w pralce, pierz je ręcznie w wodzie z mydłem. Unikniesz w ten sposób ich uszkodzenia.

Użyj mąki ziemniaczanej, aby usunąć plamy z czerwonego wina

Każdy z nas ma w domu trochę mąki ziemniaczanej. Okazuje się, że można ją również wykorzystać do usuwania plam z czerwonego wina. Używa się jej do usuwania plam z delikatnych tkanin, takich jak satyna czy jedwab. Posyp mąką poplamione miejsce i rozcieńcz wodą. Zapobiegnie to przebarwieniom. Metoda ta jest zalecana w przypadku kolorowych tkanin. Odzież należy dokładnie wypłukać w zimnej wodzie, a następnie wyprać w pralce.

Jak usunąć stare plamy z czerwonego wina

Co powinniśmy zrobić, jeśli na ulubionym obrusie lub serwetce znajdziemy plamy z czerwonego wina, które mają więcej niż dziesięć lat? Świeże plamy można usunąć szybką reakcją, ale co z zaschniętymi? Istnieją sprawdzone metody usuwania plam z czerwonego wina.

Mydło czy woda?

Jeden z najprostszych sposobów! Zaschniętą plamę przemyj ciepłą wodą z mydłem. Możesz również dodać amoniak do bardziej uporczywych plam.

Krem do golenia usunie plamę z wina!

Plamy z czerwonego wina można również usunąć kremem do golenia. Wystarczy nałożyć go na zaschniętą plamę i pozostawić do wyschnięcia. Następnie należy ją zeskrobać. Możesz również pozostawić krem do golenia na kilka chwil na starej plamie. Po wyschnięciu spłucz letnią wodą. Nawet stare plamy z czerwonego wina znikną lub staną się mniej widoczne.

Gorące mleko dla kolorowych tkanin

Wylanie gorącego mleka na poplamione miejsce jest również dobrym sposobem na usunięcie plam. Tkaninę należy wyprać. Metoda ta jest zalecana w przypadku tkanin kolorowych i bawełnianych.

Teraz już wiesz, jak usunąć plamy z czerwonego wina. Możesz użyć wielu produktów, które prawdopodobnie masz już w domu. Wymienione metody usuwania plam z czerwonego wina mogą być skuteczne, ale ich skuteczność może się różnić w zależności od tego, kiedy powstała plama. Zachęcamy do ich wypróbowania, a plamy z czerwonego wina nie będą już nieproszonym gościem na Twoich ubraniach!

Pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy! Nie prasuj ubrań, dopóki wszystkie plamy z wina nie zostaną usunięte. Prasowanie tylko pogorszy stan plamy. Możesz stracić swoją ulubioną koszulę lub spodnie.