Jak usunąć plamy z trawy z ubrań? Domowe sposoby

Trudno jest usunąć plamy z trawy ze względu na silny barwnik, ale nie jest to niemożliwe. Musimy działać szybko i zastosować kilka domowych sposobów. Jak usunąć plamy z trawy na ubraniach?

Spis treści

  • Jak usunąć plamy z trawy w domu?
    • Cytryna i nadtlenek wodoru do usuwania plam z trawy
    • Czego można użyć do usuwania plam z trawy z ubrań? Alkohol!
    • Lakier do włosów do usuwania plam z trawy
  • Jak usunąć stare plamy z trawy?

Jak usunąć plamy z trawy w domu?

Aby usunąć plamy z trawy w domu, należy najpierw namoczyć zabrudzone miejsce w zimnej wodzie. Od czasu do czasu możemy użyć płynu do mycia naczyń lub szarego mydła. Jest to najbardziej uniwersalny i najłatwiejszy sposób usuwania plam. Następnie wypierzmy ubranie w niskiej temperaturze. W żadnym wypadku nie używajmy gorącej wody, ponieważ plama może się utrwalić.

Cytryna i nadtlenek wodoru do usuwania plam z trawy

Jeśli kwas cytry nowy nie działa, spróbuj wyciśniętej cytryny lub roztworu kwasu cytrynowego. Możesz zwilżyć plamę, używając soku z cytryny lub roztworu kwasu cytrynowego. Spłucz i powtórz czynność. Cytryna jest skuteczna w usuwaniu plam z delikatnych tkanin.

Nadtlenek wodoru to najlepsza opcja do usuwania plam z trawy z białych tkanin. Jest to również świetna alternatywa dla wybielacza, który może uszkodzić ubrania. Do zwilżenia plamy z trawy można użyć wody utlenionej. Pozostaw na 30 minut, a następnie wypierz w zimnej wodzie.

Czego można użyć do usuwania plam z trawy z ubrań? Alkoholem!

Alkohol jest rozpuszczalnikiem. Nałóż mocny alkohol (najlepiej 70%) lub spirytus rozcieńczony w wodzie na plamę. Lekko wetrzyj i pozostaw na pewien czas, podobnie jak w przypadku nadtlenku wodoru. Po tym czasie wypierz ubranie w zimnej wodzie. Jeśli wełniany materiał jest poplamiony trawą, można lekko podgrzać alkohol przed praniem.

Lakier do włosów do usuwania plam z trawy

Lakier do włosów zawiera w swoim składzie etanol. Właśnie dlatego możemy go z powodzeniem wykorzystać do usuwania plam z trawy. Spryskaj lakier bezpośrednio na plamę i poczekaj, aż stwardnieje. Pocieraj poplamiony materiał szczotką o twardym włosiu, aż całkowicie się rozpadnie. Należy uważać, aby nie trzeć zbyt mocno. Możemy przypadkowo uszkodzić tkaninę. Następnie nanosimy na plamę detergent do prania i pierzemy zgodnie z instrukcją na metce.

Większość produktów, których używamy w domu, jest niedroga, więc możemy szybko zareagować.

Zapoznaj się również z naszym przewodnikiem na temat usuwania plam z czerwonego wina, plam z kosmetyków (w tym szminki), plam z długopisu (w tym atramentu) oraz plam z owoców lub oleju silnikowego.

Jak usunąć stare plamy z trawy z dywanu?

Możesz nie zareagować na czas, a plama z trawy wyschnie. Ważne jest, aby do usuwania zaschniętych plam z trawy nie używać gorącej wody. W tym przypadku również możemy użyć cytryny lub kwasku cytry nowego i wyprać ubranie. amoniak może być użyty w taki sam sposób jak kwasek cytrynowy. Amoniak posypujemy na plamę i wcieramy, aż plama zniknie. Możemy zwiększyć skuteczność metody dodając trochę wody z solą.