Jak prać czarne ubrania? Jak prać czarne rzeczy?

Czy masz w swojej szafie dużo czarnych ubrań? Czarny to świetny kolor na wiele okazji. Jeśli masz szafę, która jest wyłącznie czarna, możesz uniknąć problemów związanych z praniem kolorów osobno. Biel to kolejny kolor, który może być problematyczny. Pisaliśmy już o tym, jak czyścić białe rzeczy. Mówiąc o praniu... Co się dzieje, gdy ulubione rzeczy przestają być czarne lub zaczynają szybciej blaknąć? Dowiedz się, jak prać czarne rzeczy i poznaj wskazówki, jak zachować czarny kolor ubrań na dłużej.

Spis treści

  • Jak prać czarne ubrania niskiej jakości?
  • Ocet i woda
  • Czarne ubrania można uczynić czarnymi przy użyciu naturalnych metod
  • Temperatura prania
  • Jak prać czarne rzeczy? Jak suszyć?
  • Co zrobić, jeśli produkt nie działa prawidłowo?

Jak prać czarne przedmioty niskiej jakości?

Zanim porozmawiamy o praniu, należy przestrzegać prostej zasady, aby ubrania służyły dłużej. Wybieraj tylko dobrze znane marki. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Lepiej jest kupić jedną bluzkę wysokiej jakości, która będzie służyć przez długi czas, niż kupić kilka tanich bluzek, których jakość pozostawia wiele do życzenia i staną się bezużyteczne po kilku praniach, bez względu na to, jak dobrze o nie dbasz.

Ocet z wodą

Aby zachować czerń czarnych ubrań, przed praniem namocz je w roztworze z octu i wody. Wymieszaj je ze sobą w proporcji 12 porcji wody i 1 porcja octu. Pierz w temperaturze do 30 stopni. Używaj płynów i proszków przeznaczonych specjalnie do czarnych tkanin.

Naturalne metody na przyciemnienie czarnych ubrań

Możesz przywrócić głęboką czerń swoim ubraniom mocząc je w wywarze z liści orzecha włoskiego lub piwie. Można też użyć mocnej herbaty lub kawy po usunięciu fusów. Wlej ten napar bezpośrednio do pralki. Jest to łatwy sposób na pranie ubrań w sposób przyjazny dla środowiska, bez uszkadzania ciemnego koloru. Nie zapominaj, że proszek do prania może często powodować nieestetyczne plamy na czarnych ubraniach. Aby uniknąć niechcianych plam, lepiej jest zmienić środek piorący na inny. Alternatywy obejmują płyny lub żele do prania.

Temperatura prania

Zbyt wysoka temperatura prania czarnych ubrań może być szkodliwa. Najlepiej nie przekraczać granicy 40 stopni Celsjusza. Można również spróbować wyprać czarne spodnie na lewą stronę. Pierz swoje rzeczy zgodnie z instrukcjami na metce. Nie zapomnij usunąć wszystkich chusteczek i papierów z kieszeni spodni. Zobaczysz wszelkie pozostałości na czarnych przedmiotach. Jeśli zauważysz dużo brudu lub włosów na swoich czarnych rzeczach, szczotka do ubrań pomoże Ci osiągnąć idealną czerń.

Jak prać czarne rzeczy? Jak suszyć?

Suszenie czarnych ubrań może być trudne. Promienie słoneczne mogą negatywnie wpływać na kolor. Warto skorzystać z tej metody suszenia każdej koszuli czy spodni, które pierzemy na lewej stronie. Latem nie należy suszyć ubrań w bezpośrednim świetle słonecznym. Promienie słoneczne mogą powodować blaknięcie i czernienie ubrań.

Co się stanie, jeśli to nie zadziała?

Pamiętaj, że możesz reklamować wadliwy towar, jeśli Twoje ubrania wyblakną lub stracą kolor pomimo przestrzegania instrukcji na metce. Czasami, bez względu na to, jak dobrze dbamy o przedmiot, nadal będzie on wadliwy. Nasze działania, niezależnie od tego, co zrobimy, nie przyniosą skutku. Ważne jest, aby znać swoje prawa i złożyć skargę, jeśli okaże się, że produkt jest wadliwy.