Jak pozbyć się pająków w domu? Jak pozbyć się pająków w domu?

Wszyscy chcemy, aby nasze domy wyglądały jak najlepiej. To prawda, że lubimy przebywać w pomieszczeniach, które są schludne i atrakcyjne. A co jeśli w naszym domu pojawią się nieproszeni goście? Pisaliśmy już o tym, jak radzić sobie z kleszczami, molami ubraniowymi, rybikami cukrowymi czy mrówkami. A co jeśli w Twoim salonie jest mnóstwo pajęczyn? Dowiedz się, jak wyeliminować pająki w swoim domu za pomocą sprawdzonych metod!

Spis treści

  • Skąd pochodzą te pająki?
  • Jak pozbyć się pająków w domu? Utrzymuj swój dom w czystości!
    • Cytryna
    • Chcesz pozbyć się pająków? Zacznij od pajęczyn!
    • Oleje
    • Ocet

Skąd pochodzą te pająki?

W naszej szerokości geograficznej nie ma pająków zdolnych do skrzywdzenia ludzi. Mimo to nie okazujemy im szczególnego współczucia. Zmniejszają one liczbę komarów, które dostają się do naszego domu, ale nie są mile widzianymi gośćmi. Skąd się biorą? Pająki najczęściej dostają się do naszych domów i mieszkań przez pozostawione otwarte okna, ale ze względu na swoje niewielkie rozmiary mogą wejść przez każdą szczelinę. Moskitiery umieszczone na oknach mogą być bardzo przydatne w tej sytuacji. Jeśli pająki często pojawiają się w danym miejscu, prawdopodobnie zbudowały w pobliżu gniazdo.

Jak pozbyć się pająków w domu? Utrzymuj swój dom w czystości!

To pierwszy krok w walce z pająkami. Upewnij się, że wszelkie resztki jedzenia lub inne tego typu bałagany nie służą jako pożywienie dla pająków. Dobrym pomysłem jest również przeniesienie przechowywanych przedmiotów, takich jak żywność, z kartonów do szklanych pojemników. Przeczytaj nasz poprzedni post, aby dowiedzieć się więcej o przechowywaniu żywności.

Cytryna

Cytryna to naturalny sposób na wyeliminowanie pająków w domu. Będziesz potrzebował 50 ml wody i pół szklanki soku z cytryny. Wlej mieszaninę do rozpylacza i spryskaj nią pajęczyny. Wlej mieszaninę do rozpylacza i spryskaj pajęczyny. Tę mieszankę można stosować raz w tygodniu. Jeśli nie zauważysz żadnej poprawy, spryskaj obszary, w których żyją pająki, częściej, aż znikną.

Chcesz pozbyć się pająków? Zacznij od pajęczyn.

Lepiej walczyć z objawami niż z faktycznym problemem, ale trzeba przyznać, że nie będziemy chcieli zostawiać takich "dekoracji" w naszych domach, chyba że Halloween zbliża się wielkimi krokami. Do tego celu najlepiej użyć odkurzacza z długą końcówką. Często będziemy sprzątać trudno dostępne miejsca, więc chcemy to sobie jak najbardziej ułatwić.

Oleje

Olejki o silnym zapachu, takie jak eukaliptusowy lub miętowy, są najlepsze do odstraszania pająków. Dodaj kilka kropli olejku do butelki z rozpylaczem i rozpyl mieszankę w miejscach, w których przebywają nieproszeni goście.

Ocet

Ocet zwykły lub jabłkowy to kolejny sposób na pozbycie się pająków z domu. Ponieważ wiele owadów i gryzoni nie toleruje silnego zapach u octu, mieszanka wody i octu jest idealna do odstraszania tych szkodników. Spryskaj nią zaatakowane przez pająki obszary, tak jak każdą inną miksturą.

Wymieniliśmy najpopularniejsze metody. Podziel się nimi w komentarzach, jeśli znasz inne! Chętnie podzielimy się nowymi pomysłami, które wypróbowałeś!