Co kryje się za coraz większą popularnością angielskiej chemii?

Obecnie konsumenci mają do wyboru coraz więcej produktów, które wpisują się w ich wymagania oraz potrzeby. Coraz większym uznaniem cieszą się produkty pochodzące z zagranicy. Zalicza się do nich nie tylko samochody i produkty spożywcze, ale również chemię gospodarczą. Wyjątkowo popularna staje się chemia z Anglii, Niemiec oraz Włoch. Analizowaliśmy już tą włoską oraz niemiecką. Teraz kolej przyszła na chemię angielską.

Popularna chemia angielska

Wielka Brytania to jeden z największych eksporterów produktów chemicznych. Zajmuje piąte miejsce w Europie wśród producentów kosmetyków oraz chemii gospodarczej. Przed Anglią znajdują się tylko Niemcy, Włochy oraz Francja. Udział Wielkiej Brytanii w europejskiej produkcji środków chemicznych wynosi mniej więcej 8 – 9%. Jeśli chodzi z kolei o wartość rynku chemii angielskiej, to oscyluje ona wokół 4,5 milionów euro. Zdecydowana większość tej kwoty obejmuje środki przeznaczone do pielęgnacji domu. Istotną część zajmują także artykuły chemii przemysłowej. Natomiast blisko połowę całego rynku zajmują środki piorące. Drugie miejsce to środki czyszczące uniwersalne, na trzecim zaś plasują się środki przeznaczone do mycia naczyń.

Różnorodne formuły

Angielska chemia to nie tylko wyjątkowa skuteczność. Zwraca ona uwagę również różnorodnością formuł. Postawić można na pianki, płyny i spraye, wybierając środek o formule wpisującej się w indywidualne preferencje. Nie ma więc problemu z zakupem produktu, który najbardziej nam odpowiada. Producenci cały czas pracują nad tym, aby formuły oferowanych przez nich preparatów były jeszcze bardziej doskonałe. Dzięki temu środki dostępne w sprzedaży odznaczają się jeszcze większą skutecznością i wydajnością. Przekłada się to na oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Odświeżacze powietrza

Chyba nie ma osoby, która nie lubi przyjemnego zapachu w swoim domu. Zapachy odgrywają w naszym życiu naprawdę dużą rolę. Wpływają na nasz nastrój. Nie bez powodu coraz większą popularnością cieszy się aromaterapia, czyli dział medycyny niekonwencjonalnej, który bazuje na olejach i aromatach. Poprawia ona zarówno fizyczne, jak i psychiczne samopoczucie. Odświeżacze powietrza mają coraz większą popularność. Kupujemy je dzisiaj naprawdę bardzo chętnie. Te angielskie to gwarancja bardzo przyjemnej wodni w mieszkaniu, która dodatkowo utrzyma się naprawdę długo. Dzięki specjalnej formule nie tylko zapewniają przyjemny zapach, ale doskonale radzą sobie z likwidacją tych niepożądanych. Jeśli chodzi o odświeżacze powietrza, to angielska chemia ma naprawdę wiele do zaoferowania. Wybierać można między odświeżaczami w sprayu, żelu, a także tymi, które mają postać aromatycznych świeczek. Zarówno żele, jak i świeczki zapachowe sprawdzają się nie tylko jako odświeżacz powietrza, ale również jako dekoracja mieszkania.

Porządne marki

Angielska chemia to nie tylko doskonała jakość, ale również marki, które są znane na całym świecie. Do tych o największej popularności zalicza się Buzzy oraz Astonish, w ofercie których znajduje się szeroki wybór produktów przeznaczonych do czyszczenia domu. Wybierać można spośród wielu płynów do podłóg, środków do mycia szyb, a także preparatów, których formułę opracowano specjalnie z myślą o myciu łazienek. Stawiając na produkty tych marek, można być pewnym, że dom będzie lśnił czystością.

Angielska chemia to nie tylko środki czystości

Przyzwyczailiśmy się, że chemia spoza Polski to przede wszystkim środki czystości. Tymczasem warto pamiętać, że Anglia ma rozbudowany również rynek kosmetyczny, którego wartość wynosi około 10 miliardów euro.