Woda utleniona do mycia okien Jak myć okna?

Nasze matki i babki używały wszystkiego, co było dostępne do czyszczenia okien - gazet zamiast Karchera lub gumy do usuwania wody. Słyszałem historie o czyszczeniu okien nylonowymi pończochami lub sodą oczyszczoną. Dobrym pomysłem jest też używanie wody utlenionej do mycia okien. Czy to takie złe? Czy warto korzystać ze wszystkich nowoczesnych udogodnień? Jakich środków i metod czyszczenia powinniśmy używać, aby mieć pewność, że są one odpowiednie dla naszych potrzeb i budżetu? W pigułce: Jak czyścić okna?

Spis treści

  • Jakie są najlepsze metody domowe?
    • Najpierw rama
    • Czyszczenie okien
    • Woda utleniona do mycia okien? Efekt końcowy

Jakie są najlepsze metody domowe?

Najlepszym sposobem na sprzątanie są domowe, tzw. babcine metody. Są one naturalne i nie zaszkodzisz środowisku ani nie rozpylisz wewnątrz mieszkania środków, które mogą podrażnić drogi oddechowe domowników. Spokojnie, nie oznacza to, że od świtu do zmierzchu należy myć okna szarym mydłem i dużą ilością wody. Nowoczesna technologia niesie ze sobą wiele pomocy.

Po pierwsze, rama

Zacznij od ramy okiennej. Jeśli najpierw wypolerujesz szybę, skończy się to jej zachlapaniem. Do tej czynności wystarczy ciepła woda i płyn czyszczący na bazie octu. Nawet jeśli nie przetrzesz ramy, na jej powierzchni nie pozostaną zaschnięte krople. Płyn jest naturalny, nie pachnie tak brzydko jak ocet stołowy i nie jest tak szkodliwy dla skóry. Ocet jabłkowy lub płyn można stosować na dużych powierzchniach, takich jak płytki i podłogi.

Czyszczenie szkła

Przechodzimy teraz do okien. Jeśli szyby są mocno zabrudzone przez kurz uliczny, można zmyć "pierwszą warstwę" brudu za pomocą ciepłej wody i detergentu. Ta operacja nie spowoduje smug. Jest to pierwsza czynność, którą należy wykonać, aby uniknąć zmęczenia podczas mycia okien. (Jeśli okna nie są mocno zabrudzone z zewnątrz, można pominąć ten krok). Gumki recepturki to dobry sposób na usunięcie nadmiaru wody. Jeśli obawiasz się "powodzi", umieść pod oknem stare gazety lub ręcznik papierowy. Można również kupić elektryczne spryskiwacze, które natychmiast zbierają nadmiar wody. To rozwiązanie jest świetne, jeśli masz wiele okien w domu. Jeśli mieszkasz w małym domu, mieszkaniu lub szeregowcu, inwestycja ta nie będzie opłacalna.

Woda utleniona do mycia okien? Efekt końcowy

Ponownie sięgam po mój środek na bazie octu - mieszam go w większej proporcji z ciepłą wodą i przelewam do pojemnika ze spryskiwaczem. Ponownie sięgam po mój środek na bazie octu - mieszam go w większej ilości z ciepłą wodą i przelewam do pustego pojemnika ze spryskiwaczem. (Jeśli drażni Cię zapach octu, dodaj do pojemnika kilka plasterków cytryny. Będziesz zaskoczony, jak dobrze neutralizują one zapach octu. Spryskaj powierzchnię, którą chcesz wyczyścić i przetrzyj ją metodycznie od lewej do prawej, od góry do dołu. Do tej czynności polecam używać ściereczek z mikrofibry. Możesz skusić się na ręcznik papierowy lub starą szmatę zrobioną z koszulki. Woda utleniona to kolejny sposób na czyszczenie okien. Można ją stosować na powierzchniach innych niż rany. Usuwa smugi i jest łatwa w użyciu. Wystarczy namoczyć w niej miękką ściereczkę i delikatnie przetrzeć szybę.

Voila! Mamy czyste okna. ?? ?