Jak prać białe ubrania, aby były śnieżnobiałe? Jak prać białe ubrania? Najważniejsze wskazówki

Białe ubrania mogą być bardzo wymagające. Należy zachować szczególną ostrożność, aby jak najdłużej wyglądały jak w dniu zakupu. Istnieje wiele powodów, dla których ubrania szarzeją. Jak zachować śnieżnobiałe ubrania poprzez ich pranie?

Spis treści

  • Jak prać białe ubrania - praktyczne zasady
    • Jak prać białe ubrania w domu
    • Jak prać białe ubrania? Jak prać białe ubrania?
    • Prać w miękkiej wodzie

Jak prać białe ubrania - zasady postępowania

Jeśli chcemy, aby nasze ubrania pozostały śnieżnobiałe, musimy dbać o pralkę. Nie powinno być w niej żadnego osadu, gdyż może on uszkodzić ubrania. Ważne jest czyszczenie całego bębna, a także wszystkich uszczelek w pralce. Brud może zbierać się w tym miejscu i zanieczyszczać ubrania. Biała bluzka może zostać poplamiona przez kolorowy przedmiot. Wtedy lepiej ją wyrzucić.

Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta odzieży. (Przeczytaj więcej o etykietach na metkach - co oznaczają symbole na metkach?). Patrząc na metkę, można wybrać najlepszy program dla danej tkaniny. Nie należy prać białych ubrań w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza. Wysokie temperatury spowodują, że staną się szare. Warto stosować wybielacz na bardzo zabrudzone miejsca lub żółte plamy z potu. Istnieje wiele domowych środków, które mogą pomóc w usuwaniu tego typu zabrudzeń.

Jak prać białe ubrania w domu

Do prania białych ubrań dobrze sprawdzają się substancje, które możemy znaleźć w kuchni. Należą do nich soda oczyszczona, ocet lub proszek do pieczenia. Proszek do pieczenia można zmieszać z proszkiem do prania. Oprócz właściwości wybielających, proszek zmiękcza również wodę. Jeśli masz w domu pożółkłą bieliznę, namoczenie jej na noc w zsiadłym mleku przywróci jej biel. Następnie wypierz ubrania jak zwykle.

Jeśli zastanawiasz się, jak prać białe ubrania wykonane z delikatnych tkanin, to powinieneś skorzystać z prania ręcznego. Do letniej wody wsyp odrobinę proszku do pieczenia i szarego mydła i takim roztworem wypierz ubrania.

Nie zaleca się suszenia kolorowych tkanin na słońcu. Wyjątkiem są białe ubrania. Jeśli masz taką możliwość, białe ubrania powinny być suszone na słońcu. Promieniowanie słoneczne sprawi, że pozostaną białe.

Jak prać białe ubrania? Żadnych innych kolorów

Kolorowe metki na białych ubraniach mogą powodować ich szarzenie. Metki te mogą plamić i niszczyć białą odzież. Proszek niskiej jakości również może mieć negatywny wpływ na odzież. Pamiętaj, że białe rzeczy nie są zbyt wyrozumiałe. Nie jest dobrym pomysłem pranie białych rzeczy w tej samej pralce, co rzeczy mocno poplamione lub zabrudzone. Nie mieszaj białych rzeczy z innymi kolorami, takimi jak szary lub czarny kołnierzyk. Nawet białe skarpetki powinny być prane oddzielnie. Zbierają one dużo brudu. Lepiej jest namoczyć ubrania przed praniem. Pomoże to usunąć wszelkie zabrudzenia.

Prać w miękkiej wodzie

Im bardziej miękka woda, tym bardziej miękkie będą ubrania. Należy zainstalować filtr do pralki. Ekologiczne płyny, kulki do prania lub soda oczyszczona są idealnymi środkami zmiękczającymi. Wlej trochę octu do specjalnej przegródki zamiast płynu do prania. Nie powinniśmy mieszać sztucznych produktów z naturalnymi lub substancjami, które mają odczyn zasadowy. Po wypraniu ciemnych ubrań warto również przepłukać pralkę. Po praniu ciemnych ubrań lepiej nie dopuszczać do kontaktu białych ubrań z szarą wodą.

Jeśli dobrze dbasz o swoje białe ubrania, będą one służyć przez długi czas. Nawet po częstym użytkowaniu nadal będą wyglądać jak nowe. Pranie białych rzeczy nie jest trudne! Jeśli nadal zastanawiasz się, jak czyścić czarne rzeczy, powinieneś przeczytać nasz następny artykuł!