Jak pozbyć się muszek owocówek: Sprawdzone metody

Muszki owocówki mogą być uciążliwe w naszych domach w okresie letnim. Muszki owocówki przyciąga zapach fermentujących owoców i warzyw, które zostały pozostawione na blacie w nadziei na ich ponowne wykorzystanie. Zwykle jest już za późno, a rozkład tych owoców i warzyw przyciąga te małe owady. Pomożemy Ci pozbyć się muszek owocówek. Udzielimy również wskazówek, jak zapobiec ich powrotowi do domu.

Spis treści

 • Posprzątaj swoją kuchnię
 • Jak pozbyć się muszek owocówek?
 • Skąd się biorą?
 • Muszki owocówki: Jak się ich pozbyć?
 • Bazylia i mięta
 • Płyn do mycia naczyń
 • Owoce
 • Butelka
 • Jak pozbyć się muszek owocówek? - Za pomocą suszarki do włosów!
 • Przyjemny zapach
 • Inne metody
 • Co można zrobić, aby zapobiec powrotowi muszek owocówek?

Sprzątanie kuchni

Muszki owocówki to bardzo małe owady. Jaja muszki owocowej są prawie niezauważalne, ponieważ dojrzałe osobniki mają zaledwie 3 mm długości. Te owoce i warzywa należy wyrzucić tak szybko, jak to możliwe. Wymień torebkę na nową. Należy umyć wszystkie kieliszki do wina lub kufle do piwa, które nadal znajdują się w kuchni. Możesz spróbować umyć je w wodzie z mydłem do mycia naczyń. Jeśli masz otwarty słoik z dżemem lub sokiem , wyrzuć je. Te dżemy i soki zawierają cukry, które fermentują, przyciągając muszki owocówki.

Jak pozbyć się muszek owocówek?

Muszki owocówki najczęściej stanowią problem w naszej kuchni. W kuchni znajdziesz wszystkie rzeczy, które je przyciągają. Wyrzuć całą żywność, którą jadły muszki owocówki. Obejmuje to zgniłe owoce, dżemy i warzywa. Muszki owocówki żywią się mikroorganizmami, które pojawiają się podczas rozkładu owoców i warzyw. Muszki owocówki są nie tylko niechcianymi gośćmi, ale mogą również przenosić szkodliwe mikroorganizmy.

Skąd się biorą?

Skąd się biorą muszki owocówki? Zwykle przyciągają je do naszych pomieszczeń zapachy zepsutych owoców. Kiedy produkty te zaczynają się psuć, muszki osiadają na nich. Muszki składają jaja na produktach. Każda samica składa co najmniej 20 jaj, z których wylęgają się nowe muszki. mogą rozmnożyć się w ciągu kilku dni, a nawet niewielka liczba owadów może opanować całą kuchnię. Muszki owocówki mają 10-dniowy cykl życiowy, więc rozmnażają się bardzo szybko. Muszki owocówki rozmnażają się w zastraszającym tempie, dlatego najlepiej jest stosować naturalne środki zaradcze, gdy tylko je zauważysz.

Muszki owocówki: Jak sobie z nimi radzić

Jeśli muszki nie znikną po wyczyszczeniu i wyrzuceniu wszystkiego, konieczne będzie zastosowanie bardziej drastycznych środków. Oto kilka wypróbowanych i przetestowanych metod:

Bazylia i mięta

Metoda ta ma na celu odstraszenie muszek owocówek i uniemożliwienie im wlatywania do naszej kuchni przez otwarte okno. Zapach mięty i bazylii jest bardzo obraźliwy dla much. Rośliny te najlepiej trzymać w doniczce przy oknie. Muszki owocówki nie wlecą w ten sposób do naszych pomieszczeń. Może to jednak nie być skuteczne, jeśli przyciągnie je zapach zepsutych owoców i zdecydują się osiedlić w naszej kuchni.

Płyn do mycia naczyń

to mieszanka wody, octu owocowego i płynu do mycia naczyń, która bardzo dobrze sprawdzi się w eliminacji muszek owocówek. Wymieszaj te substancje w równych częściach i przelej do słoika. może być stosowany zamiast octu owocowego. Taką miksturę można pozostawić na noc w pomieszczeniu, w którym znajdują się muszki owocówki. Po kilku minutach muszki, które utonęły, powinny unosić się na powierzchni słoika. Roztwór i utopione muszki owocówki należy wylać do toalety.

Owocówka

Jeśli chcesz pozbyć się muszek owocówek w swoim domu, pomocna może być pułapka na owoce. Umieść pokrojone owoce lub ich skórki w misce lub innym pojemniku. Miskę należy owinąć folią i rozciągnąć, aby upewnić się, że nie ma szczeliny. Następnie przebij ją, aby zrobić kilka małych otworów. Muszki owocówki mogą wejść do otworu i nie mogą wylecieć.

Butelka

Do korzystania z tej pułapki na muszki owocówki potrzebna będzie duża szklana butelka. Najlepsze są butelki o pojemności dwóch litrów. Usuń korek z butelki, a następnie przekrój ją na pół. Wlej trochę soku, takiego jak sok jabłkowy lub pomarańczowy, do dolnej części butelki. Odwróć górną część do góry nogami i umieść ją w dolnej części, otworem do dołu. Następnie sklej je taśmą. W ten sposób powstanie druga pułapka, do której muszki owocowe z łatwością w lecą i nie będą w stanie się wydostać. Po użyciu należy opróżnić zawartość pułapki do toalety. Samą konstrukcję można wyrzucić.

Jak pozbyć się muszek owocówek? - Za pomocą suszarki do włosów!

Suszarka do włosów może być również używana do eliminacji muszek owocówek w domu. Ustaw suszarkę na maksymalną temperaturę i skieruj ją w stronę muszek. Muszki owocówki "usmażą się" pod wpływem gorącego powietrza. Możliwe jest użycie odkurzacza w skuteczny sposób, ale może to być również czasochłonne. Można użyć odkurzacza do wciągnięcia muszek. Muszki owocówki są szybkie i mogą być trudne do zebrania.

Przyjemny zapach

Muszki owocówki są bardzo wrażliwe na zapach. Można próbować z nimi walczyć, stosując odświeżacze powietrza lub nawet cukierki o smaku mentolu. Muszki owocówki można skutecznie wyeliminować za pomocą pięknego zapachu. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie zapachy mogą sprawić, że muszki znikną. Muszki owocówki nie lubią zapachu mentolu , ale także lawendy. Warto zatem zapalić w kuchni świece zapachowe. Należy jednak zachować ostrożność! Należy zawsze nadzorować świece zapachowe i nigdy ich nie zostawiać włączonych, ponieważ mogą spowodować pożar. Naturalny olejek eteryczny jest również przydatny do zwalczania muszek owocówek.

Inne metody

Specjalne spraye lub repelenty są również skuteczne w zwalczaniu muszek owocówek. Pułapki na muszki są dostępne w wielu sklepach i są bardzo skuteczne. Działają one podobnie do pułapek, które można wykonać samodzielnie. Pułapki, które można kupić w sklepie, również nie są bardzo drogie. Najlepiej używać ich tylko w ostateczności, ponieważ zawierają związki chemiczne, które nie powinny mieć kontaktu z żywnością. Aby pułapka była skuteczna, należy umieścić ją w kuchni lub innych miejscach, w których można znaleźć muchy. Do zwalczania muszek owocówek można również wykorzystać specjalną pałeczkę na muchy. Ta metoda jest tania, ale mniej skuteczna niż pozostałe. Koszt patyczka na muchy to około 3 złote. Należy jednak pamiętać, że muchy nie zawsze mogą się na niego złapać, a nawet jeśli, to patyczek nie będzie wyglądał zbyt atrakcyjnie z przyczepionymi muchami.

Co zrobić, aby muszki owocówki nie powracały?

Jeśli chcemy pozbyć się muszek owocówek, strong> nie powinniśmy przechowywać na wierzchu żywności, która może fermentować/strong>. Jeśli chcemy wyeliminować muszki owocówki, nie powinniśmy przechowywać żywności, która może fermentować. Powinniśmy przechowywać żywność w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Powinniśmy również starać się przechowywać jak najwięcej produktów w zamykanych pojemnikach. powinniśmy unikać pozostawiania owoców lub warzyw, które są już dojrzałe na blacie. Regularne wyrzucanie śmieci również ochroni nas przed muszkami. Siatki można umieścić na oknach, aby zapewnić dodatkową ochronę przed muszkami owocowymi. Siatki te zapobiegną wlatywaniu much do naszej kuchni.

Mamy nadzieję, że nasze metody okażą się przydatne w walce z muszkami owocówkami. Utrzymuj swój dom w czystości i porządku, jeśli chcesz wiedzieć, jak pozbyć się muszek owocówek.