O czym należy pamiętać podczas prania odzieży sportowej?

Pranie odzieży sportowej nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Postępując zgodnie z instrukcjami na metkach, możesz mieć pewność, że odzież nie zostanie uszkodzona.

Spis treści

  • Odzież sportowa - podstawowe informacje o praniu
    • Jak prać bieliznę termoaktywną
    • Temperatura prania odzieży sportowej
    • Prasowanie odzieży sportowej
    • Środki piorące do odzieży sportowej

Pranie odzieży sportowej: podstawowe informacje

Odzież sportową najlepiej prać bezpośrednio po treningu lub innej aktywności fizycznej. Dzięki temu nie nasiąkną potem. Można bezpiecznie usunąć wszelkie plamy i zabrudzenia, które się na nich pojawiły. Jeśli zbyt długo będziemy zwlekać z tą czynnością, trudno będzie usunąć nieprzyjemny zapach.

Niektóre ubrania sportowe są niezwykle delikatne. Jeśli pralka posiada program prania delikatnego lub ręcznego, nie ma konieczności prania ich ręcznie. Ubrania będą łatwiejsze do wyczyszczenia. Odzież sportowa jest wykonana z delikatnych materiałów, dlatego ważne jest, aby podczas prania używać odplamiaczy lub innych środków zmiękczających. Można je łatwo uszkodzić. Unikaj wirowania z dużą prędkością. Może to spowodować rozciągnięcie bluzki lub odzieży sportowej.

Jak prać bieliznę termiczną

Pranie bielizny termoaktywnej nie stanowi żadnego problemu. Szybko schnie i jest łatwa w użyciu. Ważna jest jednak konserwacja takiej bielizny. Można ją prać ręcznie lub w pralce. Należy używać łagodnego, bezpiecznego dla dzieci proszku do prania. Możesz również użyć szarego mydła. Używaj tylko płynów lub proszków, które nadają się do prania tych ubrań. Zwróć uwagę na etykietę dotyczącą temperatury prania.

Podczas prania bielizny termicznej należy ją dokładnie wypłukać. Może to spowodować reakcję alergiczną. Bielizna ma bezpośredni kontakt ze skórą.

Temperatura prania odzieży sportowej

Większość odzieży sportowej powinna być prana w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni Celsjusza. Jest to temperatura, która pozwoli na usunięcie zabrudzeń i nieprzyjemnych zapachów z ubrań. Jeśli taka temperatura nie jest wystarczająca, odzież należy namoczyć przed włożeniem do pralki.

Prasowanie odzieży sportowej

Odzież sportowa nie wymaga prasowania, ponieważ na jej powierzchni nie występują zagniecenia.

Detergenty do prania odzieży sportowej

Podczas prania odzieży sportowej najlepiej unikać stosowania środków zmiękczających. Mogą one niekorzystnie wpływać na właściwości tkaniny. Można również zastąpić zwykły proszek do prania takim, który ma mniej szkodliwe właściwości. Dobrym przykładem jest szare mydło lub proszek dla niemowląt. Pomoże to usunąć brud bez uszkadzania delikatnej struktury tkaniny sportowej.