Osad z herbaty na filiżance. Jak usunąć osad z herbaty?

Wszyscy zmagamy się z tym problemem! Pijemy dużo kawy i herbaty, a mimo mycia nasze ulubione kubki często są zanieczyszczone brzydkimi osadami z gorących napojów. Osad z herbaty w kubku nie jest szkodliwy dla smaku, ale może być irytujący ze względu na swój nieatrakcyjny wygląd. Poniżej znajdziesz kilka domowych sposobów na usunięcie herbacianego osadu.

Spis treści

 • Jak oczyścić kubek z osadu po herbacie?
  • Kwas cytrynowy
  • Soda oczyszczona skutecznie zwalcza osad z herbaty
  • Cytryna
  • Ocet i sól - najlepsze rozwiązanie na osady z herbaty
  • Proszek do pieczenia, pasta do zębów

Jak czyścić kubek z osadu po herbacie?

Trudno jest usunąć osad z kawy lub herbaty. Ciemne i mocne barwniki zawarte w tych napojach mogą utrudniać ich usunięcie przez zmywarkę. Wapń w wodzie jest główną przyczyną tego osadu. Wraz z barwnikami tworzy on szpecące plamy na filiżankach. Aby zapobiec powstawaniu osadu, do parzenia kawy lub herbaty używaj wody, która została już przefiltrowana. Ten rodzaj wody ma niską zawartość wapnia, co oznacza, że nie będzie reagować z barwnikami. Jakie są naturalne sposoby na pozbycie się osadu z herbaty na filiżance?

Kwas cytrynowy

Nalej go na gąbkę, której używasz do mycia naczyń, a następnie użyj jej do wyczyszczenia kubka. Kwas z łatwością usunie wszelkie plamy, niezależnie od ich wielkości.

Soda oczyszczona jest skuteczna w walce z osadami z herbaty

Produkt ten jest tańszy niż większość płynów do mycia naczyń. Jego zdolności czyszczące są doskonałe. Soda oczyszczona może być stosowana zarówno do usuwania osadów z kawy, jak i herbaty. Wynika to z jej właściwości alkalicznych, które powodują, że brud łatwo odrywa się od powierzchni. Wsyp jedną łyżeczkę sody oczyszczonej do filiżanki i dodaj trochę wody. Rozprowadź pastę równomiernie na powierzchni kubka. Pozostaw na dziesięć minut. Następnie zetrzyj sodę oczyszczoną z powierzchni kubka i umyj go. Soda oczyszczona doskonale nadaje się również do czyszczenia kuchni.

Cytryna

Ten owoc jest bardzo wszechstronny. Owoc ten jest przydatny do wielu rzeczy, w tym do robienia naturalnej maseczki na twarz, usuwania pająków z domu i robienia domowych maseczek. Jak usunąć resztki herbaty za pomocą cytryny? Wlej pełną szklankę gorącej wody do kubka, wyciśnij do niej pół cytryny i pozostaw na co najmniej godzinę. Taka mieszanka powinna rozpuścić wszelkie osady. Pozostałości można usunąć miękką ściereczką. Sok z cytryny jest nie tylko przydatny do usuwania plam, ale może być również stosowany do zapobiegania ich powstawaniu poprzez picie herbaty cytrynowej. Nie jest to rozwiązanie dla każdego, ponieważ indywidualne gusta są różne.

Ocet i sól - najlepsze na osady z herbaty

Wlej ocet do kubka lub szklanki i zalej gorącą wodą z kranu. Wylej zawartość po 15-20 minutach i dokładnie umyj mydłem do naczyń. Inną opcją jest użycie octu i soli. To połączenie pomoże usunąć osad z kawy i herbaty. Kwaśny odczyn octu rozpuści barwniki, które powodują plamę. Sól ma działanie ścierne, a jej drobne kryształki działają jak ziarna szorujące, usuwając plamę. Wymieszaj ocet i sól w stosunku 1:1, aby uzyskać pastę. Dwie łyżeczki octu i soli wystarczą na jedną filiżankę. Rozprowadź pastę na powierzchni kubka na 15 minut. Po 15 minutach spłucz i wytrzyj kubek.

Proszek do pieczenia, pasta do zębów

Być może o tym nie pomyślałeś, ale soda oczyszczona może być również używana do usuwania uporczywych plam z kawy i herbaty. Używaj jej zamiast płynu do naczyń. Wsyp ją na gąbkę i umyj naczynia jak zwykle.

Każdy ma w domu pastę do zębów. Szybko usunie ona osad pozostawiony przez gorące napoje. Drobne proszki ścierne w paście do zębów są podobne do pasty z soli i octu. Pomogą usunąć osady z kubka, tak jak robią to z naszych zębów. Jak najlepiej wykorzystać jej potencjał? Użyj odrobiny pasty do przetarcia powierzchni. Następnie umyj naczynia pod bieżącą wodą.